Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 19.09.2022 do 26.09.2022

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Horník

Hornické spolky se sešly na valné hromadě

Setkání s hodnocením roku, volbou perkmistra i přijetím dalšího, pětadvacátého člena proběhlo v Příbrami; městě, jež připravuje na příští rok evropskou hornickou slávu.

Příbram

PŘÍBRAM – Na pětadvacet členů se přijetím Hornicko-historického spolku Západočeských uhelných dolů ze Zbůchu u Plzně rozrostlo Sdružení hornických a hutnických spolků (SHHS) ČR. Stalo se tak poslední listopadový pátek v Příbrami, kde nechyběli ani zástupci našeho revíru.

„Valné hromady se zúčastnili zástupci dvaceti spolků. Plus samozřejmě nováčci ze Zbůchu,“ informoval Josef Gavlas z Nadace Landek Ostrava s tím, že po obvyklých procedurálních bodech programu došlo i na zhodnocení letošního hospodaření SHHS. To se jeví vyváženým, prostředků navíc proti loňsku přibylo. „K potěše všech hlasujících byly schváleny příspěvky v původně navrhované výši tisíc korun za spolek ročně,“ poznamenal Gavlas.

Příbram     Slovo pak dostal příbramský starosta Jindřich Vařeka, a to na téma Evropského dne horníků a hutníků plánovaného na víkend 10. až 12. června. Souběžně s ním se uskuteční i jubilejní 20. Setkání hornických měst a obcí ČR. „Obě akce chystáme v rámci 800. výročí vzniku Příbrami a v rozpočtu jsme na ně vyčlenili částku přesahující tři miliony korun,“ upřesnil.

Příbram

Protože byl v SHHS letošní rok také volebním, hlasovalo se o složení předsednictva i členech revizní komise. „Všechno zůstalo při starém. Další tři roky je perkmistrem Miroslav Šťastný a šéfem revizní komise Ladislav Kajzar, předseda Kroužku krojovaných horníků při obci Stonava,“ uvedl Gavlas zvolený místopředsedou. Řady sdružení by se podle něho měly rozrůst i o Hornický spolek z Trutnova (udržující tradice těžby uhlí) či Občanské sdružení obce Zášová u Vítkova (odkazující na těžbu břidlice).


[Akt. známka: 3,50 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
| Autor: Redakce Horník | Vydáno dne 26. 12. 2015 | 938 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server