Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 19.09.2022 do 26.09.2022

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Horník

Krojovaní horníci jeli na vinobraní

Krojovani

Byla krásná podzimní neděle a slovenské město s bohatou hornickou tradicí Pezinok slavilo po dva zářijové víkendové dny další významnou událost ze své dávné historie – vinobraní.

Pro Spolek krojovaných horníků při obci Stonava, vedený Ladislavem Kajzarem, bylo velkou ctí, že jsme na základě mnohaleté družební a neformální spolupráce s kamarády z Malokarpatského baníckeho spolku Pezinok, vedeného Štefanem Granecem, v dopoledním alegorickém pochodu městem nechyběli.

Pochopitelně v našich hornických stejnokrojích a s bílými tzv. fedrpuši na čepicích. A nebylo nás jen vidět, ale díky provolávání našich zdravic a hrdého Zdař Bůh i slyšet, což s povděkem a potleskem vnímaly nejen davy Pezinčanů. Protože už oslavu vinné úrody v tomto městě známe, pozvali jsme také kamarády z KKH Gabriela a dalšího našeho družebního kolektivu – přátele z klubu rentistů a důchodců při Jastrzebském polském dole Jas- Mos. Přijeli rovněž kolegové z KKH bývalého Dolu František z Horní Suché i se starostou této obce Janem Lipnerem. Po oba dny návštěvy Pezinku a našich přátel nám navíc přálo i počasí, což se společně s pravým burčákem pozitivně odrazilo i v našich tvářích.

Josef Břoza

[Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
| Autor: Redakce Horník | Vydáno dne 05. 11. 2015 | 865 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Josef Břoza
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server