Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 19.09.2022 do 26.09.2022

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Horník

KOLAŘI „FÁRALI“ Z HLUBINY ZA PROPAGACI CYKLISTIKY

Kolaři

Sychravé počasí předposlední zářijové soboty přimělo kolaře, aby na cyklojízdu s názvem Farej s nami! zvolili vhodnější oblečení než pořadateli doporučované hornické. Ani déšť je však neodradil od účasti na letošním ročníku akce, jejímž cílem je propagace laciného, nenáročného a v zásadě i zdravého cestování po moravskoslezské metropoli.

„Jsem z Vítkovic, tak proč bych ten kousek do centra Ostravy neměla jezdit na kole?“ shrnula ideu sdružení Ostravou na kole Marta Pilařová, která vezla na tandemu sestru Martinu.

Kolaři     Druhý ročník cyklojízdy startoval od budovy bývalého MTZ Dolu Hlubina, kam přijelo asi třicet nadšenců. Pro ty udělal přednášku i ostravský cyklokoordinátor Martin Krejčí. Zmínil se o prodloužení stezky podél řeky Odry či nové v Martinovské ulici v Ostravě-Porubě. „Ve fáračkách jsem jel sám. Půjčil jsem si je v divadle u Bezručů. Jiní organizátoři převlékání do havířského vzdali. I samotní účastníci měli praktičtější teplejší a vodě odolné oděvy,“ uvedl Lukáš Adámek. V havírně nikoho nemá a jeho profesí je informatika, nicméně jako ostravský rodák ctí zdejší tradice. A k nim, podle jeho slov, hornictví stoprocentně patří.

Asi patnáctikilometrové „fárání“ na kolech vedlo ze šachty celým průmyslovým skanzenem, Vítkovicemi, Mariánskými Horami, Hulváky, Přívozem i Moravskou Ostravou. Cílem se stal klub Dock v takzvané Malé Kodani (zlidovělý název nábřeží Ostravice v centru), kde následovala přednáška cestovatele Štěpána Tomsy. Ten se podělil o dojmy z Litvy, kde jsou sice podmínky divočejší, nicméně lidé včetně cyklistů k sobě ohleduplnější než v tuzemsku.

Radek Lukša

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: Redakce Horník | Vydáno dne 13. 10. 2015 | 972 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Radek Lukša
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server