Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 19.09.2022 do 26.09.2022

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Horník

PREMIÉRA PŘEHLÍDKY POJÍCÍ UMĚLECKÉ ŽÁNRY NA HLUBINĚ

Hlubina

Stvoření – Rytmus – Oheň. Ve znamení této tematické triády se nesl o víkendu na přelomu července a srpna v areálu uzavřeného Dolu Hlubina první ročník přehlídky propojující širokou škálu umělecké tvorby nazvané 3ARTbeat. Pořadatelský tým neskrýval spokojenost, vždyť v pátek dorazilo osm stovek návštěvníků a v sobotu okolo třinácti set.

     „Uvedli jsme je prostřednictvím muziky, divadla, výtvarného umění, performancí, workshopů i moderních technologií, jako je videomaping, mechatronika či robotika, do světa hudby, barev, nevšedních zážitků a zkušeností. To vše za doprovodu světelných efektů, dekorací, objektů či živých vstupů účinkujících,“ popisoval David Žyla za organizátory 3ARTbeat.

Na první pohled se festival nesl v duchu populárního a nyní již masového Colours of Ostrava. „Ano, cílíme v zásadě na stejné publikum. Ale jinak jsme úplně jiní než Colours, protože se tady snoubí hudba s ostatními uměleckými žánry, zejména výtvarnými. Někdo by mohl říci, že už jsme spíše pro fajnšmekry,“ upřesnil Žyla s tím, že účast byla mezinárodní.

V objektu MZT Dolu Hlubina prodávali vstupenky, pod těžní věží běžel program na hudební scéně, další se odehrával ve starých a nových (obojích rekonstruovaných) koupelnách havířů, někdejší jídelně i trafostanici. Ohlubeň se stala místem odpočinku, vybudovali zde festivalovou chill-out zónu s čajovnou, a ovšem, obrazovou galerií přímo v náraží.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: Redakce Horník | Vydáno dne 22. 08. 2015 | 1020 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server