Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 19.09.2022 do 26.09.2022

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Horník

Vzpomínka na 19. Setkání hornických měst a obcí ČR

Jednou z organizací, které přispěly k úspěšnému průběhu 19. Setkání hornických měst a obcí FrantišekČeské republiky, konaného za podpory společnosti OKD ve dnech 19. až 21. června v Havířově, byl Klub krojovaných horníků František z Horní Suché.

„Jsme moc rádi, že jsme od vedení OKD a obce Horní Suchá obdrželi upomínkové předměty s hornickou tematikou. Věnovali jsme je svým hostům, a mohli tak důstojně reprezentovat jak těžební společnost, tak naši obec,” říká Rostislav Grim z KKH František. „Městská knihovna Havířov a havířovská pobočka Klubu přátel Hornického muzea nám poskytly prostory expozice Historie psaná uhlím v Kulturním domě Reneta. Využili jsme je pro setkání s našimi kamarády a partnery. Potkali jsme se s primátorem Českého Krumlova a členy tamního kroužku, v jejichž městě se Setkání hornických měst a obcí konalo loni, ale také s kamarády z Měděnce, Stříbra, Kladna nebo také Příbrami. Tam se setkání na evropské úrovni uskuteční v příštím roce,” informuje Grim.

     Ten také zmínil početnou účast zahraničních hostů. Ze Slovenska to byly výpravy z Bani Handlová, Banskobystrického baníckeho spolku, Baníckeho spolku Pezinok a další. S těmi všemi se členové KKH František setkali ať v průvodu, areálu slavností, nebo v již zmiňované expozici. „Atmosféra byla výtečná a podle ohlasů, které stále doznívají, se setkání v Havířově velmi líbilo,” chválí Grim, který také ocenil účast starosty Horní Suché Jana Lipnera, člena zastupitelstva obce Mariána Waisera či starostky a místostarosty Bukovce Moniky Czepcorové a Josefa Byrtuse ve slavnostním průvodu.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: Redakce Horník | Vydáno dne 10. 08. 2015 | 1031 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server