Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 05.08.2020 do 12.08.2020

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Horník

Floristickou přehlídku vyhrálo důlní zátiší s kahanem a květinový drak

Setkání

Čtyři vysloužilí horníci pomáhali v Zámeckém dvoře připravit alegorický vůz do slavnostního průvodu 19. SHMO ČR a přehlídky Havířov v květech. Tři a půl tisíce kytek – gerber, karafiátů a chryzantém – zdobilo model dřevištní mašinky ze šachty táhnoucí zátiší s kahanem.

„Své bohaté zkušenosti při tom zúročil i pamětník havířovských květinových přehlídek před rokem 1989 Jan Weissmann, který pracoval ve sklenících v rekultivacích OKR,“ informoval Jan Kotula, jednatel firmy Zelený dvůr. Ta se v Havířově stará o přibližně polovinu městské zeleně.

Setkání     Důlní zátiší chystali týden dopředu, samotné vypichování květin pak zabralo většinu pátku 19. června. „Kupodivu největším problémem se ukázala nutnost sehnat havířskou helmu řečenou želva,“ přiblížil Kotula s tím, že v jejich areálu vznikala také maketa těžní věže, kterou táhl traktor v průvodu.

V tom se kromě bryčky se souborem Havířovské babky, koňského povozu s uhlím a autobusů (starého a moderního) objevilo deset alegorických vozů s květinovými motivy. Většina ze 452 hlasujících návštěvníků vybrala jako nejlepší číslo 88 – což bylo Důlní zátiší firmy Zámecký dvůr! Na centrálním náměstí soutěžili další fl oristé – celkem deset týmů, které přijely z Ostravy, Děčína, Brna, Lednice, Prahy, Sázavy, Litomyšle, Hranic na Moravě, Bratislavy a Piešťan. Téma se rovněž dotýkalo 19. SHMO: Pohádkové postavičky z podzemí. „Celá třetina z 922 návštěvníků dala svůj hlas Květinovému draku. Výtvor SZOŠ Piešťany se tak stal nejkrásnější fl oristickou sochou roku 2015,“ prozradila mluvčí havířovského magistrátu Eva Wojnarová.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: Redakce Horník | Vydáno dne 13. 07. 2015 | 1457 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Radek Lukša
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server