Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 02.08.2020 do 09.08.2020

Sekce KOMENTÁŘE
04.08.2020Nike Cortez

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Horník

V čele průvodu 19. SHMO ČR ponesou i prapor Havířova

Prapor

Pořadatelské město zveřejnilo program hornické i květinové slávy, kterou chystá na víkend od 19. do 21. června také za podpory těžební společnosti

Přípravy na 19. setkání hornických měst a obcí (SHMO) ČR, které se uskuteční i za podpory společnosti OKD, jsou v pořádajícím městě v plném proudu. Havířovská radnice už zveřejnila program, který najdete spolu s dalšími informacemi o akci také na webu www.havirovske-vzpominani. cz. Pořadatelé také nechávají vyrábět celou kolekci upomínkových předmětů a představili i prapor zhotovený k této jedinečné události.

„Vlajku nám podle grafického návrhu studia Zeman Art ušili ve firmě Velebný & Fam v Ústí nad Orlicí, kde si nechávají dělat své prapory i hornické spolky. Je samozřejmě v hornických zeleno-černých barvách s logem Havířovského vzpomínání, zlatými nápisy a lemováním. Do slavnostního průvodu s ní s největší pravděpodobností vyrazí některý ze studentů Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava, jejíž posluchači z Hornicko-geologické fakulty slíbili dorazit v hojném počtu a v kytlích. Připraveny máme už i stuhy na takzvané stužkování všech praporů,“ líčila Milada Klimešová z havířovské radnice, která patří do organizačního týmu akce.

     Ten evidoval ve třetím květnovém týdnu – tedy více než měsíc před akcí – na osm stovek přihlášených. „Jsme nicméně schopni zvládnout ještě větší počet účastníků. Počítáme s tím, že spousta lidí zejména z našeho hornického regionu dorazí přímo na místo bez registrace. Na volná prostranství, kde se uskuteční veřejná část programu, bude každopádně vstup volný,“ uvedla Klimešová.

Napilno mají, jak poznamenala, také floristé. Vždyť souběžně s akcí pořádanou k 60. výročí vzniku města se koná tradiční soutěž Havířov v květech. „Očekáváme deset týmů floristů z celé republiky. Někteří patří k pravidelným účastníkům, takže jsme moc zvědavi, jak se vypořádají s tvorbou pohádkových bytostí z podzemí, což je téma letošního ročníku,“ řekla Klimešová.


Související články:
Nejen fárání, ale i tradice! (31.05.2015)
Udržují hornické tradice a chrání památky (13.05.2015)
[Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
| Autor: Redakce Horník | Vydáno dne 03. 06. 2015 | 1052 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server