Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 16.09.2020 do 23.09.2020

Sekce KOMENTÁŘE
22.09.2020Nike Running Shoes For Men

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Pobočka Havířov

Návštěva z Polska

Gong

V úterý 17.6. k nám přijel plný autobus našich partnerů z SITG Jastrzebie na výlet za technickými památkami a historii hornictví. Jejich program byl značně náročný. V 9 hodin začali exkurzí v Landek parku. Vzhledem k tomu, že to jsou horničtí důchodci a bývalí důlní technici, tak to pro ně nebylo nic úplně nového, ale přesto zde viděli pár specialit naší lokality. Mimo jiné to byly výchozy slojí na povrch. Před dalším cílem se občerstvili pivečkem v Harendě a pokračovali jsme do Dolní oblasti Vítkovice, která je v další fázi rekonstrukce s novým vjezdem a velkým parkovištěm. Tady nás čekal Petr Rojíček a protáhl účastníky vysokou pecí s celou historií a technologií výroby surového železa.

    Zajímavý pohled byl jak na vrcholky Beskyd, tak i na nový objekt Světa techniky s proskleným průčelím s odrazem celého areálu technické památky. Tady kolegové ocenili výsledek snahy zdejších patriotů o záchranu technického dědictví a zalitovali, že u nich se s takovými iniciativami setkávají velice výjimečně. Pokračovali jsme přejezdem do Havířova shlédnout expozici Historie psaná uhlím. Viděli film o historii našeho města a hornictví regionu s krátkou prohlídkou vystavených exponátů. Pozvali jsme je na sobotu, kdy budou tradiční oslavy Havířov v květech. Potom nastal konečný bod jejich návštěvy s cílem Domeček v Horní Suché, kde je čekali členové Klubu hornických důchodců Dolu František. Přivítal je předseda klubu a starosta Horní Suché. Při posezení s gulášem a pivečkem se otřepali z únavy a při kytaře a harmonice si zazpívali a zatančili před odjezdem do ojčizny. Děkuji všem, kteří nám pomohli realizovat celou akci k naší společné spokojenosti.
[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
| Autor: Jan Vincenec | Vydáno dne 21. 06. 2014 | 996 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server