Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 14.09.2020 do 21.09.2020

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Pobočka Havířov

Závěrečná KPHMO pobočka Havířov

Letošní poslední beseda Klubu se uskutečnila 9.12. tradičně v loutkovém sále KD P.Bezruče. Účastníků se sešlo více než 70 k potěšení organizátorů. Program byl předznamenán termínem jednání. V úvodu promluvil předseda KPHMO Ing. Petr Rojíček, seznámil členy Klubu a hosty s posledními akcemi naší činnosti : Seminářem o hornických památkách konaném v areálu VŠB Ostrava a tradiční Barborkou v kompresorovně Landek parku. Poděkoval členům pobočky za naší úspěšnou činnost zejména realizaci stálé expozice Historie psaná uhlím ve spol.domě Reneta. Vyzval přítomné k návštěvě Dolní oblasti Vítkovice, kde se rozvinula plnohodnotná činnost v bývalém průmyslovém areálu.

     Předseda pobočky provedl shrnutí činnosti za letošní rok a statistické údaje charakterizující naši činnost. Ve stručnosti: pobočka má v současné době 106 členů, v průběhu roku zemřeli 4 členové a pro nezájem o další činnost zrušíme členství 4 lidem. Besedy Klubu navštívilo v průběhu roku více než 650 spokojených návštěvníků. Zúčastnili jsme se svými zástupci na Celoevropském setkání hornických spolků v Košicích a republikovém setkání v Kladně, kde naše město obdrželo Českého Permona za otevření stále expozice o historii hornictví a města. Předseda shrnul probíhající spolupráce s polskými partnery v Jastrzebiu, kteří se zúčastnili naší Barborky a my za nimi jedeme 12.prosince na jejich Spotkanie Starych strzech. Minutou ticha jsme vzpomněli na zemřelé členy naší pobočky a následovalo blahopřání prosincovým jubilantům. Hlavním bodem besedy bylo promítnutí Video zpravodaje Klubu o činnosti v roce 2012. Účastníci shlédli záznamy o přípravě a slavnostním otevření stálé expozice, Dni horníků v Petřvaldě a záznam ze slavnostního otevření haly Gong z přestavěného plynojemu v oblasti Dolní Vítkovice. Přes počáteční technické problémy vše proběhlo podle programu a členové obdrželi hornický kalendář na rok 2014 a Hornický zpravodaj Klubu, další materiály budou předány na lednové besedě.

V následné diskusi padla témata o aktivitách ve stálé expozici, kde probíhají filmové produkce zatím s malou účastní s námětem pro členy Klubu, aby zkusili účast na této akci, která se koná vždy před naší besedou a jsou tam DVD s hornickými tématy. Účastníci byly vyzváni k zapojení do naší činnosti zejména v přípravě setkání hornických spolků v Havířově v roce 2015 a ve snaze o získání sponzorů naší činnosti při současné nelehké situaci v našem regionu a stavem ve společnosti OKD.

Předseda popřál všem zúčastněným hodně pohody do následujícího roku a zvlášť poděkoval těm, kteří letos aktivně přiložili ruku k dílu. Tradičně diskuse pokračovala v přilehlé kavárně nad pivečkem.


[Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
| Autor: Jan Vincenec | Vydáno dne 23. 01. 2014 | 1000 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server