Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 14.09.2020 do 21.09.2020

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Pobočka Havířov

Spotkanie Starych strzech

JastrzebieTak se jmenuje oslava Barborky našich kolegů z SITG důchodců v Jastrzebiu, které jsme se zúčastnili 12.prosince 2013 v jejich kulturním domečku u bývalého areálu dolu Moszczenica. Celou akci mají dokonale zažitou a natrénovanou a bylo vidět, že si jí náležitě užívali. Součástí akce bylo i přijímání nových členů do spolku Starych strzech. Je to rituál, jehož součástí je smytí uhelného prachu z obličeje adepta rotačními smetáčky nad korytem piva a pasování úderem lopaty zvané babsko dupa.JastrzebieSlavné a neomylné prezidium vedlo celou akci s mnoha hornickými písněmi, které byly mnohdy vytvořeny členy spolku na známé melodie ale upravené na zdejší hornické prostředí. Mast /pivo/ tekla proudem do slavnostních kuflů a každý měl před sebou golonko velikosti kačeny. Účastníků bylo kolem 70 a soutěžili dvě stolice v disciplínách jako vypití piva na rychlost, ženy v dotahování matic na sadu různých šroubů / byly k vidění zajímavé varianty provedení/ a podobně. Po příchodu Skarbnika došlo na zkoušení zúčastněných z různých témat i za naši skupinu byl vyzván kolega Fukala dotazem “ Což ty za jednego těběh v kopalni tutaj neviďauem? Zvládl to perfektně i v polštině a o zábavu bylo postaráno. Předali jsme našim kolegům publikaci Města a uhlí o naší expozici a popřáli jim úspěšný rok a nabídku na další společné akce.
[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
| Autor: Jan Vincenec | Vydáno dne 18. 01. 2014 | 964 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server