Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 21.10.2020 do 28.10.2020

Sekce KOMENTÁŘE
26.10.2020Jordan 11

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Horník

Barborku slavil letos KPHM v jubilejním duchu

Dvě významná výročí – klub existuje už 25 roků a muzeum pod Landekem zpřístupnili před 20 lety

Focení

Ve slavnostnějším duchu nežli obvykle se neslo v úterý 3. prosince tradiční setkání Klubu přátel Hornického muzea (KPHM) a jeho hostů v Landek Parku u příležitosti svátku patronky havířů svaté Barbory. Klub letos slavil čtvrt století své existence a zároveň dvacet let od otevření Hornického muzea pro veřejnost!

„Náš klub patří se svou členskou základnou, historií i rozsahem činnosti k nejvýznamnějším v regionu. Ve stanovách máme vytyčené náročné cíle i úkoly, které jsme během těch pětadvaceti let plnili a stále plníme. Sice se od něčeho postupně upouští, ale naopak o něco jiného, nového a jedinečného usiluje,“ zhodnotil předseda Petr Rojíček.

Focení     Ten také ve zvláštním vydání klubové publikace – Hornickém zpravodaji – k oběma jubileím poukázal na řadu aktivit. Jen v letošním roce to byly (mimo výroční schůzi se změnou stanov) účast na vzpomínkové mši ke sv. Prokopovi v Ostravě, XVII. Setkání hornických měst a obcí ČR v Kladně, VI. ročníku Výstavy klubové a spolkové činnosti v Petřvaldě, XV. Evropském setkání horníků a hutníků a VI. Stretnutí baníckych mest a obcí SR v Košicích či uspořádání prohlídky v Dolní oblasti Vítkovic. „Vše, nač odkazuji, lze samostatně Focenípovažovat za úspěch a významný počin,“ nechal se slyšet klubový předseda.

Také v areálu petřkovického Dolu Anselm (Eduard Urx) se účastníci „Barborky“ po společném venkovním fotografování s těžní věží za zády mohli přesvědčit, že to provozovatelé Landek Parku myslí s Hornickým muzeem vážně. Proč by také nechávali rekonstruovat budovu před časem vyhořené stolárny?! Členům KPHM a hostům bylo umožněno podívat se do těchto prostor, kde mimo jiné zůstal starý důlní vozík – hunt.

Zvláštní zpravodaj k 25. výročí založení klubu


[Akt. známka: 2,33 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
| Autor: Redakce Horník | Vydáno dne 05. 01. 2014 | 992 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server