Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 16.09.2020 do 23.09.2020

Sekce KOMENTÁŘE
22.09.2020Nike Running Shoes For Men

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Pobočka Havířov

Vzpomínka na Dukelskou tragédii

Bývalí pracovníci Dolu Dukla každoročně vzpomínají na tragédii z roku 1961 a na kamarády, kteří se nedožili dnešních dní. Vždy to bylo přímo u pomníku tragédie v areálu bývalého dolu. V současné době probíhá rekonstrukce areálu na průmyslovou zónu a památník je přemístěn na bezpečné místo do depozitáře. Pamětníci, členové havířovské pobočky KPHMO a Klubu důchodců Dolu Dukla, letošní vzpomínku operativně přemístili do stálé expozice Historie psaná uhlím v Renetě. Ve středu 3.července se v 17 hodin sešlo 12 pamětníků a přátel u tabla věnovanému smutné události na Dukle a položili tam smuteční kytice. Následně shlédli DVD věnované této události zpracované dokumentaristou Klubu L. Bardoněm. Většina si prohlédla i změny ve složení expozice a se zájmem si prolistovali panely věnované historii městských oslav Havířov v květech. Závěr piety se konal tradičně v restauraci Vinamet v diskusi o současné neradostné situaci v hornictví, jeho příčinách a důsledcích.

Dukla

Dukla

Dukla

Dukla

Dukla Havířov

[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
| Autor: Jan Vincenec | Vydáno dne 11. 07. 2013 | 2650 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server