Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 16.09.2020 do 23.09.2020

Sekce KOMENTÁŘE
22.09.2020Nike Running Shoes For Men

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Pobočka Havířov

Hodnocení pobočky KPHMO v Havířově za rok 2012

Uplynulý rok patřil v životě pobočky ke zlomovému. Podařilo se realizovat dlouholetou vizi čestného člena a bývalého předsedy KPHMO Ing. Zd. Dombrovského CSc., zřízení stále hornické expozice v Havířově. Za náročné spolupráce s Magistrátem města, Euroregionem Těšínské Slezsko, muzeem Těšínska, Nadací Landek a dalšími partnery byla 10.prosince slavnostně otevřena výstava Historie psaná uhlím, která má své dvojče v Jastrzebie Zdroj na polské straně hranice. Je zde zdokumentován vznik Havířova a jeho vývoj do dnešních dnů a zejména hornická historie našeho regionu. Hlavně si všímá zaniklých šachet Dukla a František. Tento úspěch je však velice zavazující. Vznik byl velmi duševně i fyzicky náročný pro realizátory, členy Klubu, ale její další existence a životaschopnost nebude rovněž žádná procházka růžovým sadem. Výstava spadá pod Městskou knihovnu Havířov a je nutno vyzvednout, že už při otevření ukázali její pracovníci, že ví do čeho jdou a zorganizovali soutěž Pilný horník pro čtenáře a zejména děti, která přinesla spoustu zajímavých postřehů a náhledů na hornictví dětskýma očima. Budeme muset naučit lidi chodit do těchto prostor nejen na expozici, kterou budeme muset průběžně měnit a aktualizovat, ale nabídnout i jiné pravidelné aktivity, jinak se náš záměr ztratí ve všednodennosti. Velké poděkování patří skupině pracovníků kolem scénáristy J.Čihaře a jeho pracovnímu týmu a ostatním členům výboru pobočky za vykonanou práci. Zvláštní dík patří otci myšlenky, Ing.Dombrovskému CSc, který přípravě a realizaci expozice věnoval bez přehánění víc než tisíc hodin a hlavně trpělivost a pevné nervy při jednáních v průběhu realizace.

     Naše pobočka realizovala normovaný počet deseti přednášek na celé spektrum témat. Od důchodové reformy, přes cestopisy, erotiku v podání MUDr. Uzla a pí.Szotkowé, ekologii, VŠB TU Ostrava a hornictví - dobývání na Paskově a těžní stroje provozované v revíru. Navíc členové zopakovali exkurzi do automobilky Hyundai v Nošovicích.

Přehled o stavu členské základny pobočky. K 1.1.2013 zaniká členství osmi členům, kteří po dva roky neplnili povinnosti člena KPHMO a jeden člen v průběhu roku zemřel. Stav pobočky tím bude 94 lidí. Aktivita ostatních je na solidní úrovni, průměrná návštěva na jednu besedu je více než 60 lidí. Účastnili jsme se i celoklubových akcí, Setkání hornických měst a obci v Chomutově, Barborky na Landeku,…

Ing.Szostek, člen pobočky,vydal publikaci č.21 o historii úpraven v OKD- Od někdejších třídíren uhlí k moderním úpravárenským komplexům.

Závěrem chci poděkovat sponzorům naší činnosti, Magistrátu Havířov, Nadaci Landek, Nadaci OKD, MKS Havířov a zejména aktivním členům pobočky.

Hodně zdraví, životní pohody všem členům našeho Klubu, hledejme cesty jak si zpřijemnit naši činnost a přehlížejme z dlouhodobého pohledu malichernosti, které pokud se přeženou dokáží hodně lidem otrávit život.

Ing. Vincenec předseda pobočky Havířov

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: Jan Vincenec | Vydáno dne 22. 06. 2013 | 1570 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server