Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 26.02.2021 do 05.03.2021

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

OKD

Na Hornických slavnostech OKD v Karviné přišlo 25 tisíc lidí

DH 2012

Program Hornických slavností OKD v Karviné, který nabídl hvězdy české a slovenské hudební scény, nevšední karnevalový průvod i výstavu důlní techniky, přilákal přes sychravé počasí rekordních 25 tisíc návštěvníků. Padly i mnohé další rekordy – na akci vystoupil největší počet kapel v historii, charitativní akce Barborky přinesla nejvíce prodaných buchet ve prospěch hornických sirotků a podle předběžných odhadů se vypilo více piva než kdy dříve.

Primát získal také Karnevalový průvod, ve kterém se prezentovaly neziskové organizace podporované Nadací OKD. Jeho hlavní atrakcí byl sedmimetrový anděl, největší pohyblivá loutka v Česku. „V průvodu se spolu s profesionály na alegorických vozech, na chůdách či v obřích loutkách prezentovalo 21 neziskových organizací a také asi 200 lidí z řad veřejnosti, takže byl i přes nepřízeň počasí ještě pestřejší než loni,“ řekl ředitel Nadace OKD Jiří Suchánek.

DH 2012    Slavnosti zahájila jako tradičně bohoslužba, po ní už následovalo jen veselí. Na hlavní hudební scéně sklidili největší aplaus Tomáš Klus, Richard Müller a Věra Špinarová, diváci ale aplaudovali také hornické dechovce nebo artistům na chůdách. Mnohé návštěvníky zaujaly produkty chráněných dílen podporovaných Nadací OKD, které se představily v nadačním městečku. Mimořádný úspěch sklidila stejně jako loni výstava důlní techniky – firma prezentovala vybrané části nejmodernějších těžebních technologií, do kterých investovala v posledních čtyřech letech přes 11 miliard korun. Horníci mohli díky výstavě svým dětem a manželkám ukázat, že už dávno nepracují s lopatami a sbíječkami, ale především s moderními stroji světové úrovně ovládanými počítači.

DH 2012

Zhruba na dvojnásobek oproti loňsku vzrostly také tržby z charitativní akce Oslaďte život dětem, kterou uspořádalo Občanské sdružení svatá Barbora. To financuje vzdělávání, volnočasové aktivity a zdravotní péči hornických sirotků. Koláče a buchty, které do soutěže věnovali lidé z celého Karvinska, šly rychle na odbyt. „Výtěžek z dnešní akce je jen zlomkem našich příjmů, největšími částkami nám pomáhá hlavně společnost OKD. Ale i tak bylo od místních velmi milé, že přinesli tolik buchet a další je pak v charitativní akci koupili. Hlavně nás těší, že díky důrazu na bezpečnost se snižuje počet úrazů a tedy i dětí, o které se staráme,“ řekla šéfka výboru maminek Marta Szamaránská.

Sobotu přitom poznamenal ještě před začátkem slavností důlní otřes, který se projevil také v některých částech Karviné. Obyvatelé města dali svou účastí najevo respekt k nové politice společenské odpovědnosti OKD. Firma v posledních letech výrazně investuje nejen do nových strojů, ale také do bezpečnosti a podpory regionu.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: Vladislav Sobol | Vydáno dne 02. 09. 2012 | 1935 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server