Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 14.09.2020 do 21.09.2020

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Horník

Bohatá a záslužná činnost

Klub přátel Hornického muzea v Ostravě má dalšího čestného člena. Za mimořádný přístup k rozvoji Hornického muzea v Ostravě a hornických tradic se jím stal osmasedmdesátiletý prof. Ing. Jiří Grygárek, CSc., významný vědecký a pedagogický pracovník spojený s ostravskou Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou. Nominaci schválila výroční plenární schůze klubu, která se konala 15. května v prostorách bývalé mechanické dílny v muzeu pod Landekem.Čtyřiasedmdesát přítomných zástupců ostravského KPHMO a jeho poboček v Petřvaldě, Havířově a Karviné zhodnotilo svoji loňskou činnost a vytyčilo hlavní oblasti působení v následujícím období. Výroční zprávu přednesl předseda organizace Rodan Broskevič. Klub měl ke konci loňského roku téměř 340 individuálních a 15 kolektivních členů. V roce 2011 realizoval osm projektů v celkové hodnotě okolo 680 tisíc korun. Patří k nim například vydání publikace Důl František v Horní Suché a jeho osud, připravená u příležitosti 100. výročí založení této šachty, kniha 50 let od tragédie na Dole Dukla, věnovaná největšímu důlnímu neštěstí na Dukle, a publikací Povídky II a Hornobenešovský revír. Objevily se tradiční stavovský hornický kalendář a hornické zpravodaje, včetně verze video. Členové klubu a jeho poboček se setkávali na pravidelných besedách, vyjížděli na zájezdy, zúčastnili se řady akcí v regionu i mimo něj. Klub aktivně spolupracoval s místními úřady, sponzory a dalšími hornickými neziskovými organizacemi, sloučenými ve Sdružení hornických spolků ČR.

Předseda Broskevič vysoce ocenil dobrou spolupráci s novým provozovatelem Landek Parku, zájmovým sdružením právnických osob Dolní oblast VÍTKOVICE.

V následující debatě zástupci členské základny požadovali mj. dodržování tradičního názvu Hornické muzeum v rámci Landek Parku a upozornili na složitou situaci pobočky v Petřvaldu. Jak informoval místopředseda KPHMO Petr Rojíček, výbor se problematikou petřvaldské organizace zabývá a pokusí se situaci vyřešit přímo na místě při svém výjezdním zasedání naplánovaném na 14. června. Na připomínky ohledně názvu Hornické muzeum reagoval ředitel Landek Parku Lumír Plac. Jak konstatoval, tradiční název muzejní části areálu je stále platný a běžně se používá.


[Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
| Autor: Redakce Horník | Vydáno dne 03. 06. 2012 | 1177 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server