Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 17.09.2020 do 24.09.2020

Sekce KOMENTÁŘE
22.09.2020Nike Running Shoes For Men

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Horník

Sfárejte jako opravdový horník

nebo se vydejte za tajemstvím výroby železa.

Zaměstnanci OKD mají vstup do Dolních Vítkovic a na Landek Park o dvacet procent levnější.

Řadu unikátních lákadel a nevšedních zážitků nabízí prohlídky v Dolních Vítkovicích a na Landek Parku. „V Dolních Vítkovicích čeká na naše návštěvníky prohlídka po stopách vzniku železa ukončená vyjížďkou skipovým výtahem až na samotný vrchol vysoké pece, na Landeku zase věrohodné fárání jako ve skutečném dole. Pro zaměstnance OKD toto vše s dvacetiprocentní slevou,“ láká k prohlídkám šéf sdružení Dolní oblast Vítkovice Petr Koudela.

Jednička     Po dobu přesně jednoho roku se nejstarší dáma v dolnovítkovickém areálu, jejíž základy pocházejí z roku 1911, měnila pod rukama architektů a stavebníků v prostor pro školní exkurze, vzdělávání, pro turisty, pamětníky i zájemce o architekturu. Do téměř sedmdesát metrů vysokého hrdého monumentu se vrátil život s prvním jarním paprskem. Od tohoto okamžiku se tady návštěvníci mohou vydat za tajemstvím výroby surového železa. Prohlídkové trasy začínají u ředitelské vilky dolu Hlubina.

pecka

Tím největším tahounem Landek Parku je samotná prohlídka Dolu Anselm, která nabízí zcela věrohodný zážitek z podzemního důlního pracoviště. Jedná se o projekt tzv. autentického fárání, který sdružení Dolní oblast Vítkovice zrealizovalo ve spolupráci s Nadací OKD vloni na podzim. Videosimulace pod nohama návštěvníků věrohodně evokuje fárání do dolu kilometr pod zem, stroje se hýbou a dělají rámus, fouká vítr, horníci na sebe pokřikují. Součástí prohlídky je návštěva unikátní expozice báňského záchranářství, bonusem je také zábavná expozice optických klamů, kterou ocení děti i dospělí. Od 9. června bude zprovozněn důlní vláček, ve kterém se návštěvníci projedou ze šachetní budovy po historickém nádvoří a zase zpátky. Na tomto projektu se opět podílí Nadace OKD.


[Akt. známka: 4,33 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
| Autor: Redakce Horník | Vydáno dne 15. 05. 2012 | 1260 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server