Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 26.02.2021 do 05.03.2021

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

OKD

Karvinská škola chystá večerní maturitní studium pro horníky

Nadace

Karviná (24. ledna 2012) – Obraz havíře s krumpáčem a lopatou patří minulosti. Společnost OKD, která v minulých letech nakoupila nejmodernější těžební technologie a pro své provozy potřebuje vzdělané lidi, chystá na příští školní rok ve spolupráci se Střední školou techniky a služeb (SŠTaS) v Karviné zahájení večerního maturitního studia. Přihlásit se do něj mohou čerství absolventi učňovských hornických oborů i zaměstnanci OKD, kteří si chtějí zvýšit kvalifikaci.

„Půjde o tříleté večerní studium ukončené maturitní zkouškou. Jeho absolventi se mohou na šachtách uplatnit ve středním managementu nebo ve funkcích techniků,“ řekl zástupce ředitelky SŠTaS pro teoretické vyučování Ladislav Kováč. Maturitu budou skládat ze státem předepsaných předmětů, tedy češtiny, matematiky a cizího jazyka. K nim se přidruží praktická a teoretická odborná zkouška.

    „Je to velká šance pro všechny, kteří po vyučení nastoupili na šachtu, získali praxi a nyní chtějí své zkušenosti využít v kariérním postupu. Této možnosti mohou využít také čerství absolventi učňovských oborů, kteří chtějí spojit svůj život s hornictvím,“ vysvětlil Radim Tabášek, ředitel OKD pro HR a rozvoj revíru.

Hornická maturita pro absolventy znamená jistotu další práce, jejich zkušenosti a znalosti budou v dolech velmi cenné. „Jsme rádi, že se naše spolupráce s OKD takto úspěšně rozvíjí. Současně nás těší, že budeme připravovat lidi pro výkon konkrétního povolání, a ne pro úřady práce. Že budeme moci pomoct těmto lidem v jejich kariérním růstu a naplnění jejich snah a cílů,“ dodal Kováč.

Společnost OKD zahájila spolupráci s karvinskou školou již v roce 2009, kdy se v regionu otevřely po téměř dvaceti letech první dva hornické obory, letos z nich vzejdou první vyučenci. Od loňského září se horničtí učni připravují na práci u těžařů také v Havířově.

Vladislav Sobol, mluvčí OKD, a.s. !

[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
| Autor: Vladislav Sobol | Vydáno dne 24. 01. 2012 | 2405 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server