Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 17.09.2020 do 24.09.2020

Sekce KOMENTÁŘE
22.09.2020Nike Running Shoes For Men

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Horník

KPHM vydalo unikátní knížku o příčinách i důsledcích havárie

Dukla

Členové klubu důchodců z bývalé Dukly a havířovské pobočky KPHM vydali za podpory OKD unikátní publikaci věnující se největšímu důlnímu neštěstí v revíru. Výtisk dostal i každý host na vzpomínkovém ceremoniálu v KD Radost.

„Knížku chceme věnovat památce tragicky zesnulých, ale také všem záchranářům a ostatním pracovníkům, kteří odstraňovali následky havárie. A současně by měla být připomínkou těch, již ztratili životy při jiných důlních neštěstích,“ uvedl bývalý revírník vybavování z Dukly Jaroslav Čihař, jenž patří se Zdeňkem Dombrovským a Jaroslavem Gongolem k autorskému týmu. Tomu na knihu nazvanou „50 let od tragédie na Dole Dukla“ a vydanou v edici KPHM Hornictví včera, dnes a zítra přispěla společnost OKD částkou padesáti tisíc korun.

    Autoři se na základě dochované dokumentace a s padesátiletým odstupem snaží podávat co možná nejobjektivnější pohled na příčiny a důsledky havárie jako poučení pro všechny, kteří s důlním prostředím přicházejí do styku i nyní. Zařazením dobové dokumentace se pokusili přiblížit tehdejší důlně technickou úroveň a celkovou společenskou a politickou atmosféru. „Ti zesnulí byli kamarádi, bylo naší povinností dát tu knihu po padesáti letech dohromady,“ vysvětlovali.


[Akt. známka: 4,25 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
| Autor: Redakce Horník | Vydáno dne 26. 07. 2011 | 2734 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server