Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 16.09.2020 do 23.09.2020

Sekce KOMENTÁŘE
22.09.2020Nike Running Shoes For Men

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Karviná

Z činnosti KPHMO pobočky Karviná v roce 2010

Karvinská pobočka Klubu přátel Hornického muzea v Ostravě byla založena v lednu roku 2005. V členské základně převažují horničtí důchodci, z menší části jsou zde i dosud aktivní zaměstnanci. Hlavní činnost je zaměřena nejenom na historii, ale i současnost hornictví, hlavně problematiku týkající se karvinského regionu, kde stále ještě probíhá rozsáhlá hornická činnost. Na pravidelných měsíčních besedách se prolínají různá zajímavá témata doplňovaná diskuzí. Přednášející jsou zajišťováni dle předem připraveného plánu přednášek. V roce 2010 byla postupně přednášena témata: „Historie Lázní Darkov“, „Fryštát a okolí od vzniku po současnost“, výstava „Střípky z historie“, „Karvinská kopaná od vzniku po současnost“, OKD doprava – vývoj a proměny“, „Grafologie písma“, „Karvinská hornická nemocnice“. V závěru roku proběhlo hodnocení v rámci klubové „Barborky“. Klubových akcí se účastnilo průměrně 23 členů.

    Činnost nespočívá pouze v měsíčních besedách. Členové formou zájezdů nebo návštěv absolvovali v roce 2010 i přednášky ve Státním archivu v Karviné, zpestřením činnosti byly rovněž dva jednodenní zájezdy. V prvním pololetí do Zlatých Hor a exkurze na HBZS v Ostravě-Radvanicích spojená s návštěvou pivovaru v Raciborzi.

Přínosem karvinské pobočky pro vydavatelskou činnost Klubu přátel Hornického muzea byl podíl na vzniku obrazového dílu „kolonií“. Byl zpracován článek z klubové činnosti do časopisu Horník. Pobočka zajistila rovněž příspěvky pro činnost KPHM od sponzorů.

Výhled na rok 2011

Pro první pololetí je zpracován plán přednášek uveřejněný v Hornickém zpravodaji a na webových stránkách Klubu. Jako každoročně budou organizovány minimálně dva tématické zájezdy a uskuteční se návštěvy akcí s hornickou tématikou.

Ing. Stanislav Kuba,
      předseda pobočky

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 05. 04. 2011 | 1512 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server