Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 16.09.2020 do 23.09.2020

Sekce KOMENTÁŘE
22.09.2020Nike Running Shoes For Men

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Pobočka Havířov

Z činnosti KPHMO pobočky Havířov v roce 2010

Rok 2010 byl čtvrtým rokem činnosti naší pobočky. Podařilo se nám uspořádat druhou výstavu propagující hornickou historii našeho regionu s názvem Život na šachtě a v hornických koloniích, která měla velký ohlas veřejnosti v Havířově. Výstavu navštívilo 1086 návštěvníků a navíc zde vznikla petice občanů za vznik městského muzea, jehož částí byla i historie hornictví.

Naše pravidelná činnost spočívala v pořádání besed v KD P. Bezruče, kde se pravidelně setkáváme vždy druhé pondělí v měsíci. Letos jich bylo devět s tématikou od hornictví přes cestování až po zdravotní tématiku. Průměrná účast na devíti besedách byla 75 návštěvníků. Nejpopulárnější byla beseda MUDr. Uzla, kdy přišlo 98 posluchačů.

    Naši členové se zúčastnili letošního Setkání hornických měst a obcí ve Stříbře, kde klub obdržel Českého Permona.

K 31. 12. 2010 máme 112 členů, když 19 z nich neplní základní podmínku, tj. zaplacení členských příspěvků; v měsíci únoru 2011 vyřadíme devět členů z další činnosti pobočky. Členové výboru pobočky pracují spolehlivě a samostatně. Je třeba poděkovat zejména J. Čihařovi za velice aktivní přístup k realizaci letošní výstavy a deseti jeho pomocníkům z členské základny pobočky.

Nejbližší plán pobočky na rok 2011 je opět náročný. Kromě pravidelných besed pro členy to jsou dvě významná jubilea: 100 let bývalého Dolu František v Horní Suché a 50 let od Dukelské tragédie. K těmto událostem chystáme vydání publikací a v případě Dukelské tragédie i smuteční tryznu. Obě tyto náročné akce budeme realizovat ve spolupráci se sponzory Nadací Landek, Magistrátem města Havířov a dalšími.

Závěrem nezbývá než poděkovat MKS Havířov za aktivní pomoc při pořádání našich besed, novému vedení magistrátu za vstřícný postoj k našim plánovaným akcím a všem členům KPHMO popřát hodně pohody v roce 2011.

Ing. Jan Vincenec,
      předseda pobočky

[Akt. známka: 4,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 28. 03. 2011 | 2121 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server