Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 26.02.2021 do 05.03.2021

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

OKD

Další technici pro doly OKD

Technici

Dalších 45 plně připravených důlních techniků opustilo v těchto dnech brány Střední průmyslové školy v Karviné. Pomaturitní obor Hornictví a hornická geologie tu před dvěma lety začalo studovat 57 zájemců. Ti, kteří vytrvali, složili na konci dubna praktické a v polovině června ústní maturitní zkoušky. Odpovídali z předmětů hornictví, důlní stroje a zařízení a bezpečnostní předpisy. A vedli si náramně. Nevypadl nikdo, zato 16 prospělo s vyznamenáním! Průměr známek z maturitních zkoušek nepřesáhl ani v jedné ze dvou hornických tříd 2 a byl nejlepší na celé škole.

Slavnostním vyřazení absolventů hornického oboru se konalo v pondělí 28. června v restauraci U Einsteina v Karviné. „Je vidět, že se kluci na maturitní zkoušku připravili pořádně a že hodně znají i z praxe,“ zhodnotil studijní výsledky horníků vedoucí dálkového studia na SPŠ Jan Kubica.

Dálkové pomaturitní studium oboru hornictví a hornická geologie bylo na karvinské průmyslovce zavedeno před čtyřmi lety. V rámci dvou dvouletých běhů ho úspěšně absolvovalo 82 studentů, v naprosté většině zaměstnanců těžební společnosti OKD. Další, už třetí běh, bude zahájen 6. září. Přihlásilo se 54 zájemců, z toho 43 z řad zaměstnanců OKD.

Mezi hosty slavnostního vyřazení hornických studentů nechyběl ani vedoucí Centrálního vzdělávacího střediska OKD Eduard Folwarczny. Symbolicky tak potvrdil živou spolupráci mezi těžaři a průmyslovkou. Ta se týká zejména přípravy učebních textů a materiálů a do budoucna by se měla soustředit i na zpracování nově požadovaných středoškolských vzdělávacích programů.

„Spolupráce se SPŠ je opravdu výborná a jsme za ni rádi,“ konstatoval Folwarczny. „Bez ní bychom neměli vlastně kde vzdělávat střední technické kádry pro doly,“ vysvětlil.


| Autor: Redakce Horník | Vydáno dne 27. 07. 2010 | 1968 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server