Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 26.02.2021 do 05.03.2021

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

OKD

Vysoušení nové koksárenské baterie

Společnost OKK Koksovny finišuje s baterií za 1,6 miliardy korun.

Společnost OKK Koksovny, součást těžební černouhelné skupiny New World Resources, dnes zahájila vysoušení nové koksárenské baterie za 1,6 miliardy korun. Zahájení zkušebního provozu se plánuje na listopad 2010. Výrazná investice je událostí pro celý tuzemský průmysl a zároveň signálem, že výroba koksu v Evropě má před sebou stále dobrou perspektivu.

Nová koksárenská baterie stojí na místě dřívější baterie, kterou společnost v roce 1998 kvůli velkému opotřebení a snížené poptávce po koksu odstavila z provozu a později zdemolovala. „Má stejnou kapacitu jako vyřazená baterie, nicméně způsob obsazování a odsávání exhalátů je zcela nový a odpovídá nejpřísnějším nárokům na ochranu životního prostředí,“ řekl ředitel společnosti OKK Koksovny Michal Kuča.

    Při výstavbě baterie se spotřebovalo celkem 3315 tun šamotu, 5470 tun dinasu, 1920 tun žárobetonu a speciální malty.

Hlavním produktem nové baterie bude slévárenský koks, který se využívá ve slévárnách a nově také v technologiích na výrobu izolačních materiálů. Velkou část produkce odebírají firmy z Německa, Rakouska, Ruska a Slovenska. Dalším produktem bude vysokopecní koks, jež má hlavní využití při výrobě surového železa ve vysokých pecích. Ostravské koksovny jej dodávají do Třineckých železáren, ale také do Rakouska a Finska.

Technologická poznámka:
Vysoušení koksárenské baterie je proces, kdy se pomocí zapáleného technicky čistého koksárenského plynu nově postavená baterie vysouší a zbavuje se tak vlhkosti, která se dostala do zdiva při výstavbě baterie. Tento proces se odehrává pomalu a přechází na samotný otop baterie. Při tomto procesu dochází k hlavním přeměnám krystalických modifikací zdiva.

| Autor: Vladislav Sobol | Vydáno dne 02. 06. 2010 | 1864 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server