Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 16.09.2020 do 23.09.2020

Sekce KOMENTÁŘE
22.09.2020Nike Running Shoes For Men

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

K památce

Odešel nám kamarád

Ing. Koloman Iványi

Dne 5. května podlehl krátké těžké nemoci bývalý ředitel Rudných dolů Příbram, s. p. Ing. Koloman Iványi. Narodil se 8.12.1938 na Slovensku uprostřed spišského rudního regionu v obci Mlynky a po základní vojenské službě studoval úspěšně na Hornicko-geologické fakultě Vysoké školy báňské v Ostravě. Po promoci v roce 1964 nastoupil na Železnorudné doly a hrudkovny do Mníšku pod Brdy, kde se podílel na ukončení těžby. Poté pracoval jako projektant v Rudném projektu v Praze a v roce 1979 přešel na podnikové ředitelství Rudných dolů Příbram, s. p. Zde pracoval v různých technických funkcích od vedoucího odboru technického rozvoje až po technického náměstka ředitele. V roce 1991 byl jmenován podnikovým ředitelem a v této funkci setrval až do svého odchodu do důchodu k 30. červnu 1999.

    Ing. Koloman Iványi byl erudovaný báňský odborník a po celou dobu působení v hornickém oboru vždy byly výsledky jeho práce vysoce ceněny. Pracoval ve vedení Zaměstnavatelského svazu důlního a naftového průmyslu Praha jako výkonný ředitel pro rudné hornictví a české hornictví zastupoval ve vedení celosvětové organizace pro organizování hornických kongresů IOC. Za svou práci byl několikrát veřejně oceněn, naposledy před třemi lety resortní medailí Jiřího Agricoly. Po celou dobu své aktivní činnosti byl členem vedení Cechu příbramských horníků a hutníků a členem Spolku Prokop Příbram, které ze svých hospodářských funkcí všestranně podporoval. Jako ředitel Rudných dolů Příbram, s. p. podporoval rozvoj Hornického muzea Příbram, dnes největšího hornického muzea ve střední Evropě.

Odchodem Ing. Kolomana Iványiho ztrácí hornická veřejnost báňského odborníka a kolegové veselého a čestného kamaráda. Čest jeho památce.


| Autor: Otto Hejnic DIAMO | Vydáno dne 01. 06. 2010 | 1572 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server