Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 31.07.2020 do 07.08.2020

Sekce KOMENTÁŘE
04.08.2020Nike Cortez

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Horník

Český Permon KPHMO

Cena Český Permon příznivcům cechu hornického sluší.
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě zvolil na své výroční členské schůzi nové vedení, schválil úpravy stanov a nový příspěvkový řád.

výbor

Volby vedení na další tři roky, schválení modernizovaných stanov a nového příspěvkového řádu byly náplní výroční členské schůze Klubu přátel Hornického muzea v Ostravě, která se konala v úterý 4. května v sále kompresorovny muzea pod Landekem. Jednání více než stovky delegátů přišli pozdravit místopředseda představenstva, ředitel pro rozvoj a strategii OKD Ján Fabián, ředitel Hornického muzea OKD Miroslav Fojtík, ředitel Nadace Landek Josef Kimer, člen kulturní komise rady města Ostravy Pavel Hamza a další.Nove vedeni KPHM

Delegati vyročni členske schůze Klubu

přatel Hornickeho muzea v Ostravě zvolili

nove vedeni klubu na leta 2010 až 2012

v nasledujicim složeni:

Mgr. Rodan Broskevič, předseda

Ing. Petr Rojiček, mistopředseda
Adolf Konečny, jednatel

Prof. Ing. Jiři Grygarek, CSc., předseda redakčni rady

Roman Krzak
Ing. Jaroslav Minka
prom. hist. Oldřich Klepek

Členy vedení jsou dále:

Ing. Stanislav Kuba, předseda pobočky Karviná

Ing. Jan Vincenec, předseda pobočky Havířov

Stanislav Žak, předseda pobočky Petřvald

    Klub přátel Hornického muzea OKD, který sdružuje přes 420 individuálních a 32 kolektivních členů, má za sebou další úspěšný rok. V Ostravě a v pobočkách v Petřvaldě, Havířově a Karviné se vloni uskutečnilo 40 klubových besed a přednášek. Klub vydal dalších šest publikací pojednávajících o historii hornictví a životě havířů v hornických koloniích, hornický stavovský kalendář a čtyři čísla čtvrtletníku Hornický zpravodaj. Zájemci vyrazili na exkurzi za hornickými památkami a zajímavostmi, jejímž cílem byl tentokrát památkový důl Guido v polském Zabrze. Sfárali na nově zpřístupněné druhé podzemní patro a prohlédli si expozici starší, ale také zcela soudobé důlní techniky. Celoroční činnost klubu je zdokumentována pomocí audiovizuální techniky v Hornickém video-zpravodaji.

„Ale nejde jen o statistiku. To, co je nejcennější, je hojná účast na klubových akcích. Dokonce v zimě, v přívalech sněhu, často o holích nebo berlích, si naši členové našli cestu na besedy a byli schopni zaplnit sál. Je úžasné, jak obrovský zájem mají lidé o dění v klubu a jak rádi se setkávají. A klobouk smekám i před vedoucími a členy našich poboček. Každá jinak, ale všechny se úspěšně rozvíjejí a obohacují svoji činnost,“ zdůraznil předseda KPHM Rodan Broskevič.

Hlasování

Mimořádné ocenění si zaslouží i další iniciativa klubu – výstavba piknikového místa ve stylu lovců mamutů v archeoparku muzea pod Landekem. Bylo realizováno díky fi nanční podpoře Nadace OKD a podle průzkumu se budování stalo mediálně nejvíce prezentovanou akcí, na jakou kdy hornická nadace přispěla. I proto byl klub oceněn Sdružením hornických a hutnických spolků ČR cenou Českého Permona za přínos k uchovávání a rozvoji hornických a hutnických tradic a zvyků.

Přispěvkový řad KPHM

Delegáti výroční členské schůze

KPHM schválili nový přispěvkový

řad klubu. Vyše ročnich příspěvků je

od roku 2011 stanovena následovně:

Studenti, důchodci: 200 Kč/rok

Pracující: 400 Kč/rok
Kolektivní členové: 5000 Kč/rok

„Myslím si, že i tento fakt vypovídá o bohaté a záslužné činnosti našeho klubu a o hodnotách, které vnáší do života společnosti,“ konstatoval Broskevič.

A jaké plány spřádá klub na letošní rok? Chce samozřejmě pokračovat v besedách a vydavatelské činnosti a také vyrazit na zájezd – tentokrát na 14. setkání hornických měst a obcí, které se bude konat ve dnech 10. až 12. září v západočeském Staro-nový předseda KPHM Rodan Broskevič (uprostřed) v rozhovoru s ředitelem pro rozvoj Stříbře.

Bohuslav Krzyžanek

[Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
| Autor: Redakce Horník | Vydáno dne 20. 05. 2010 | 1924 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Bohuslav Krzyžanek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server