Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 14.09.2020 do 21.09.2020

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Pobočka Havířov

Setkání s autorem zajímavé publikace

Schreiber

Besedu členů a příznivců havířovské pobočky KPHMO začal předseda informacemi o novinkách z činnosti Klubu, mimo jiné přechodem Hornického muzea Landek od OKD pod Vítkovice holding k datu 1. dubna a není to apríl, jak by se mohlo někomu zdát. Následovala společenská rubrika blahopřáním jubilantům a ženám, neboť byl zrovna MDŽ, navíc i přednášejícímu Ing.Schreiberovi, který se také narodil v březnu. Potom už celý sál patřil přednášejícímu, který mezi účastníky poznal mnoho svých bývalých spolupracovníků a tak se zde mohl cítit jako doma. Ve své přednášce nazvané Vesele i vážně o hornictví připomněl svoji nedávno vydanou publikaci Ze života inženýra na šachtách OKD, aneb To my na Armádě. Tuto publikaci obsahující 55 povídek mnozí posluchači dobře znají, protože vyšla v rámci edice KPHMO. Jak autor uvedl je v přípravě její další pokračování.

Publikum     Ing.Schreiber CSc v rámci besedy vysvětlil proč jsou obsahem příběhů především konkrétní lidé když řekl: Jsem přesvědčen o tom, že dějiny hornictví nejsou jen dějinami strojů, technologií, havárií a tragických událostí, ale především lidí a jejich osudů. Na potvrzení svých slov přečetl několik ukázek z připravované publikace. Příběh nazvaný Helenka na první pohled humorem neoplývá, protože čerpá z prostředí zubní ambulance.

Humorně laděným příběhem je naopak vyprávění o Leoši Kajurovi, který se řídil zdravou zásadou, že trocha alkoholu neuškodí a tak se jednou stalo, že se octl značně unavený na karvinském sídlišti, kde jsou všechny paneláky stejné a i když se mu jeho ulice zdála povědomá přesto se zeptal jednoho kluka :
Posluchej, gdě tu měško Kajura? To stě přeca vy! pravil synek. Ja se tě něpytom jak se menuju ale gdě měškom. Neněchal se Leoš odbýt. Čas neúprosně běžel a tak zbytek příběhu o návštěvě sibiřských šachet a Dombasu v jednom tahu za pět dní už přednášející dokončil až v přilehlé kavárně kulturního domu, kde současně stihl i malou autogramiádu.

Jako poděkování obdržel od Klubu útlou knížku MUDr Radima Uzla zabývající se sexualitou třetího věku, což bude i námětem další besedy Klubu tentokrát výjimečně až třetí pondělí v měsícu dubnu jako vždy v 16.30 hodin.


[Akt. známka: 1,50 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
| Autor: Jan Vincenec | Vydáno dne 15. 03. 2010 | 3055 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Jan Vincenec
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server