Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 16.09.2020 do 23.09.2020

Sekce KOMENTÁŘE
22.09.2020Nike Running Shoes For Men

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Pobočka Havířov

Páteři nepomůže reklama, ale lékař

beseda

Havířovská pobočka KPHMO ve spolupráci s MKS uspořádala v pondělí 8.února v loutkovém sále místního kulturního domu přednášku MUDr.T.Palečka PhD na téma operace páteře. Na úvod předseda pobočky informoval účastníky o úmrtí osobnosti záchranářství Ing.Hájka. Následovalo blahopřání jubilantům měsíce února, zejména Ing.Garkischovi k jeho 70ce.

V hledišti seděli senioři na jejichž zdraví se práce v podzemí podepsala více než zřetelně, takže i páteř dostávala pořádně zabrat. Zajímavá přednáška doplněná spoustou světelných obrazů seznamovala s prvními příznaky nemocné páteře v běžném životě. U některých pacientů se první bolestiví příznaky objevují při chůzi, u jiných naopak v době klidu. Když nepomáhá ambulantní léčba nemocné páteře, musí se pacient připravit na operační zákrok. Onemocnění páteře má na svědomí těžká práce, může to však být i vlivem dlouhodobě prováděných stereotypních pracovních pohybů, v mnoha případech jsou onemocněná páteře nervového původu. Před odesláním pacienta na operaci se lékař musí seznámit se všemi výsledky jednotlivých vyšetření. Existuje celá škála těchto metod, počínaje rentgenem, přes komputerovou tomografii, případně magnetickou rezonancí, nebo v nutných případech i vyšetření elektrofyziologické – elektromyografie. V každém případě má před operačním zákrokem přednost léčba konzervativní.

     Po absolvování operačního zákroku pacienti dochází na pravidelné kontroly pro zajištění zdárného průběhu rehabilitace. Světelné obrazy dokumentovaly k jakým zásadním změnám docházelo v operacích páteře od 30tých let minulého století až do dnešních dnů. Na konkrétní dotazy z běžného života a k problémům s páteří se dostalo zvídavým seniorům kvalifikovaných odpovědí. Diskuse tradičně pokračovala v přilehlé kavárně do pozdních hodin.

V březnové besedě je změna, místo p.Syrového o činnosti odborů, který je zaneprázdněn odborářskými aktivitami bude náhradní téma Vesele i vážně o hornictví Ing.Schreibera, pokud si přinesete nedávno vydanou publikaci jistě rád vám ji podepíše.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: Jan Vincenec | Vydáno dne 23. 02. 2010 | 1949 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: -jn-
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server