Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 14.09.2020 do 21.09.2020

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Pobočka Havířov

Závěrečná beseda roku 2009 KPHMO v Havířově

Zátopek

V pondělí 14.prosince 2009 se v loutkovém sále KD PB sešli členové pobočky a přátelé na hodnotící besedě roku 2009. Nejprve předseda pobočky poblahopřál jubilantům, zejména nejstaršímu členu Ing.Bémovi, který oslavil 91. narozeniny. Zhodnotil tříleté období činnosti havířovské pobočky a jejího výboru.

Předseda uvítal na besedě zástupce Hornického spolku Rozkvět p.Zátopka ze Sedlišť. Tento spolek byl založen v roce 1901 a od té doby funguje nepřetržitě. V současné době má 21 členů většinou bývalých horníků na Dole Paskov. Má velký podíl na kulturním životě v obci. Jeho členové se účastní mnoha akcí v rámci hornických oslav a vlastní i nejstarší hornický spolkový prapor u nás. V rámci Muzea Lašská jizba má i malou stálou expozici hornických tradic. Toto setkání je prvním kontaktem, který by měl v příštím roce pokračovat hledáním oboustranně výhodné spolupráce.

    Beseda pokračovala promítnutím dvou snímků, jednak Hornické muzeum Quido v Zabrzu a následně dokument POP 2010, o provozu nové důlní techniky na dolech OKD a jeho výsledcích.

Jan

Plán na rok 2010 bude pro pobočku a její členy náročný. Kromě pravidelných besed a tématického zájezdu uspořádá klub ve spolupráci s KDPB Havířov v září výstavu s hornickou tématikou pod pracovním názvem Život na šachtách a v hornických koloniích.

Po poděkování za dobrou spolupráci a přání k Vánocům a Novému roku beseda pokračovala diskusí v přilehlé kavárně nad sklenicí dobrého piva.

-jn-

| Autor: administrator | Vydáno dne 17. 01. 2010 | 1962 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server