Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 02.12.2023 do 09.12.2023

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Horník

Májovák bude obhajovat zlaté pásmo

Horničtí muzikanti se chystají na mezinárodní soutěž dechovek do Ostavy jako havíři na šachtách na své limitní výkony.

Májovák

V moravskoslezské metropoli se chystá další významná kulturní akce, u níž nebudou chybět hornické kroje. Ve dnech 15. až 18. října se v Domě kultury města Ostravy uskuteční 14. ročník Mezinárodní soutěže velkých dechových orchestrů, která se ani tentokrát neobejde bez zástupce hornického stavu – velké hornické dechovky Májovák z Karviné.

„Ano, podle předběžného programu bychom měli vystoupit v sále Domu kultury města Ostravy v sobotu 17. října jako úplně poslední vystupující,“ potvrdil pro Horníka předseda správní rady orchestru Petr Ženč. Májovák bude na soutěži obhajovat zlaté pásmo v nejvyšší kategorii a cenu za nejlépe provedenou povinnou skladbu, které získal v průběhu minulého ostravského klání v roce 2007. Horničtí muzikanti se proto chystají na tuto událost jako havíři na limitní výkon.

     Na ostravské mezinárodní soutěži velkých dechových orchestrů Májovák zahraje skladby Olympic Spirit od Johna Williamse , Encanto Roberta W. Smitha, Španělská rapsodie Eduarda Kudeláska, Moravská imprese Pavla Staňka a konečně In Flight od Samuela R. Haza. Všem půjde o to zanechat co nejlepší dojem.

„Uvědomujeme si, že tato soutěž má velkou publicitu v médiích, své pořady na ní natáčejí třeba Český rozhlas a Česká televize. Případný úspěch je proto velice viditelný. Navíc je účast na takovéto akci velkou motivací pro členy orchestru, díky čemuž se daří orchestr neustále zkvalitňovat,“ vysvětlil pohnutky karvinských hudebníků předseda Ženč.

Pro milovníky dobré muziky dodejme, že kdo nestihne vystoupení Májováka v Ostravě, bude mít šanci poslechnout si jeho hudbu na slavnostním koncertu k 85. výročí založení Základní umělecké školy v Karviné, který se bude konat v pátek 27. listopadu.

Bohuslav Krzyžanek

| Autor: Redakce Horník | Vydáno dne 09. 10. 2009 | 3108 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Bohuslav Krzyžanek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server