Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 26.02.2021 do 05.03.2021

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

OKD

Báňští záchranáři v Ostravě

Báňští záchranáři z celého světa se sejdou v Ostravě.

Zachranaři

Ve dnech 20. - 24. září letošního roku hostit největší a nejvýznamnější světovou konferenci věnovanou báňskému záchranářství - 4th International Conference of the International Mines Rescue Body (IMRB). Region se tak na pět dní stane domovem pro 107 delegátů z 20 zemí. Prestižní akce podobného zaměření, kterou uspořádá společnost OKD, HBZS, dceřiná firma černouhelné OKD, se bude v České republice konat vůbec poprvé v historii.

Konference je otevřeným fórem pro mezinárodní výměnu zkušeností mezi odborníky v oblasti báňského záchranářství. Zúčastní se ho hlavně báňští záchranáři, specialisté na problematiku bezpečnosti dolů, zaměstnanci výzkumných ústavů, univerzit a důlních společností těžících uhlí, měď nebo jiné suroviny. Hlavním tématem setkání budou „Účinné záchranné akce v dole“, ale řeč bude také o nedávném důlním neštěstí ve slovenské Handlové a o tom, jak podobným situacím předcházet.

      „Báňská záchranná služba je nedílnou součástí hornické činnosti, která je někdy, i přes všechna preventivní opatření a přísné bezpečnostní předpisy, doprovázena mimořádnými událostmi a nehodami, a to nejen u nás, ale i na celém světě. Světová konference báňských záchranných služeb je jedinečnou příležitostí pro všechny odborníky z této oblasti k výměně poznatků při řešení a likvidaci mimořádných událostí a nehod,“ uvedl Václav Pošta, ředitel OKD, HBZS, a. s., a zároveň hlavní organizátor konference.

Samotná konference proběhne v malebném prostředí hotelu Červený zámek v Hradci nad Moravicí. Pro delegáty bude v průběhu týdenního pobytu v ČR připraven bohatý doprovodný program. Absolvují fárání na jednom z dolů společnosti OKD, prohlídku Hlavní báňské záchranné stanice a nepřijdou ani o návštěvu Hornického muzea v Ostravě-Petřkovicích. Součástí programu bude i návštěva speciálního představení připraveného pro záchranářské symposium ve Slezském divadle v Opavě. Po pěti dnech strávených v Moravskoslezském kraji se účastníci přesunou do Prahy, kde je čeká prohlídka našeho hlavního města a večerní plavba parníkem po Vltavě.

„Věříme, že konference přinese všem účastníkům mnoho podnětů pro jejich zodpovědnou a náročnou práci v oblasti báňského záchranářství a že si delegáti z jednotlivých zemí odvezou do svých domovů i spoustu příjemných vzpomínek z doprovodných společenských a kulturních programů,“ dodal Pošta.

Ing. Zuzana Koláriková

| Autor: Vladislav Sobol | Vydáno dne 09. 09. 2009 | 3965 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Ing. Zuzana Koláriková
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server