Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 02.12.2022 do 09.12.2022

Sekce KOMENTÁŘE
08.12.2022Re: Cosplayer Hilariously Creates Low Budget Versions of Characters in Pop Cultu

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Horník

Zkoumají život v kraji

Zkoumají život v kraji hornictví a průmyslu.
Projekt INDUSTRIALife - ocel, uhlí, život chce ukázat, jak změnili lidé i jejich poměry za posledních dvacet let.

Pavelek

Jak se žije v průmyslových oblastech ve 21. století? A jaké to bylo dříve? Na to chce odpovědět projekt INDUSTRIALife - ocel, uhlí, život, připravený umělci a sociology.

První výstup je už na světě, v památkovém Dole Michal v Michálkovicích uspořádali tematickou výstavu snímků doplněnou o autentické výpovědi obyvatel Ostravska či Karvinska. Partnery jsou Nadace Landek a vlastník 44tisícového bytového portfolia v regionu, RPG Real Estate.

      "Zaměřili jsme se na výzkum bývalých i současných industriálních oblastí jako míst k životu v informačním věku jedenadvacátého století. Má odrážet výpovědi zde žijících lidí a hodnotit urbanistické i demografi cké změny. Výsledky chceme srovnat s podobnými regiony v cizině," sdělil kurátor výstavy Hubert Pavelek. Původně varhanář nyní studuje dějiny umění se zaměřením na technické památky a péči o ně na Filozofi cké fakultě Ostravské univerzity. Z její Pedagogické fakulty je i autor výzkumné části projektu Marcel Mečiar, specializující se na problémy sociálních identit, vztahy majorit a etnických menšin a biografi ckou sociologii.

Iniciátorem vzniku INDUSTRIALife - ocel, uhlí, život pak je Ladislav Zikmund, teoretik umění a architektury a vedoucí osobnost studentského internetového portálu www.obrazar.com.

Snímky pořizovalo šest tvůrčích fotografů včetně takové kapacity v oboru, jakou je Jindřich Štreit.

Vypovídací hodnotu však nemají jen fotografi e včetně scenérií z havírny. "Druhou částí je sociologický výzkum na téma změn nastávajících s útlumem průmyslu," řekl Pavelek s tím, že v regionu "zpovídali" desítky lidí všech věkových a společenských skupin. Pochopitelně mezi nimi byli i horníci. Analýza bude hotova během léta a má se dočkat knižního vydání.

Výstava je putovní - na Dole Michal bude do 20. července, potom ji uvidí lidé v Krnově či Praze.

Radek Lukša

[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
| Autor: Redakce Horník | Vydáno dne 31. 07. 2009 | 2541 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Text + foto: Radek Lukša
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server