Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 14.09.2020 do 21.09.2020

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

K památce

Zemřel Jan Bardoň

Cech hornický navždy opustil jeden z jeho bardů Jan Bardoň z Horní Suché. Zemřel 24. června ve věku 81 let. Do povědomí hornické veřejnosti se zapsal především svým úsilím o udržování a rozvíjení hornických tradic. Bývalý zaměstnanec Dolu František v hornictví odpracoval plných 31 let, působil také jako záchranář. Jeho zásluhy ocenil i předseda Českého báňského úřadu. V seniorském věku po 16 let neobyčejně aktivně vedl Klub hornických důchodců Dolu František, a právě v té době se velkou měrou zasloužil o udržení domovského práva KHD v historické budově Kulturního domu Dolu František. Působil v mnoha dobrovolných svazarmovských organizacích, mj. byl kynologem, dobrovolným hasičem, hrál také v dechovém orchestru Májovák. Velkou hornickou rodinu opustil čestný, pracovitý člověk, skvělý organizátor, který dal havířině celé své srdce. Čest jeho památce.


[Akt. známka: 2,50 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 02. 07. 2009 | 1718 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server