Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 26.02.2021 do 05.03.2021

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

OKD

Rekultivace se spojí s Dopravou

Zanikne 140 míst, lidé dostanou odstupné i mimořádné dávky.

Společnost OKD, Rekultivace, která zajišťuje především obnovu krajiny po těžbě uhlí na severní Moravě, se integruje s fi rmou OKD, Doprava, jež má specializovanou divizi rovněž zaměřenou na rekultivační práce. Vznikne tím silná skupina, která bude mít díky zefektivnění celého provozu a odstranění duplicit větší šanci obstát na trhu zasaženém krizí.

V rámci restrukturalizace propustí OKD, Rekultivace 140 zaměstnanců. Nabídne jim nadstandardní péči – odstupné ve výši až 11násobku průměrné měsíční mzdy a lidem nejvíce ohroženým na trhu práce také další mimořádné dávky.

      Aktuální kroky směřující k propojení OKD, Rekultivace se společností OKD, Doprava jsou součástí předem plánované integrace, ekonomická krize tento proces jen urychlila. „Na trhu obstojí jen efektivně hospodařící podniky. V našem regionu není prostor pro dvě konkurenční firmy, tím spíše pokud obě patří jednomu konečnému vlastníkovi, a není hospodárné udržovat některé činnosti současně v obou. Naším cílem je realizovat v regionu ještě kvalitnější obnovu krajiny po těžbě než dříve, což dokáže jen prosperující firma,“ řekl předseda představenstva OKD, Rekultivace Andrzej Santarius.

Propuštění zaměstnanci, stejně jako ti, kteří sami ukončí pracovní poměr do konce května, dostanou odstupné podle platné kolektivní smlouvy a navíc fi nanční příspěvek ve výši jednoho průměrného měsíčního příjmu. Lidem ve věku nad 55 let a samoživitelkám navíc fi rma vyplatí jednorázový příspěvek ve výši 20 000 korun. Na odstupné a sociální program má OKD, Rekultivace připraveno 35 milionů korun. Společnost OKD, Doprava pomáhá propuštěným zaměstnancům s hledáním nové práce, několik volných míst pro ně vytvoří například ve své centrále v Ostravě.


[Akt. známka: 2,33 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
| Autor: Vladislav Sobol | Vydáno dne 14. 05. 2009 | 1623 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server