Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 02.12.2022 do 09.12.2022

Sekce KOMENTÁŘE
08.12.2022Re: Cosplayer Hilariously Creates Low Budget Versions of Characters in Pop Cultu

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Horník

Nová klimatizace

Klimatizace

Dolu ČSM výrazně zlepší pracovní podmínky horníků.

Těžební společnost OKD dokončuje další významnou investici, která zlepší pracovní podmínky horníků. V podzemí Dolu ČSM, kde se pracovníci potýkali s nejsložitějšími mikroklimatickými podmínkami z celého revíru, instaluje firma novou centrální klimatizaci za více než 400 milionů korun. Klimatizace, jež díky nejmodernějším technologiím zároveň sníží spotřebu vody i elektrické energie, bude dokončena v polovině roku.

„V některých slojích byla práce kvůli nepříznivým mikroklimatickým podmínkám opravdu náročná, nový systém podmínky pro horníky výrazně zlepší. Nyní můžeme nainstalovat pro každé pracoviště takový chladící výkon, který na konkrétním místě sníží teplotu a umožní provoz bez mikroklimatických přestávek,“ řekl ředitel Dolu ČSM Josef Kasper.Výroba chladu nyní probíhá na povrchu, do šachet se díky tomu nemusely instalovat žádné nové elektrické spotřebiče a tedy další potencionální zdroje tepla. „Velkým přínosem investice je také až pětinásobné snížení spotřeby vody,“ dodal Kasper.

Klimatizace

Hlavní část centrální klimatizace tvoří moderní strojovna s technologií na výrobu chladící vody o celkovém výkonu 10 MWt, která díky přímému chlazení vody v chladících věžích umožňuje dosahovat významných energetických úspor, dále trojkomorový výměník, jakési srdce celého systému, umístěný více než 800 metrů pod povrchem, a přes 55 kilometrů jednotlivých potrubí. Po dokončení druhé etapy v červnu 2009 bude celkový výkon navýšen na 15 MWt.

Důl ČSM ročně produkuje kolem 2,5 milionu tun černého uhlí, těžební plány má zpracovány nejméně na dalších dvacet let. Důl zaměstnává kolem 3200 vlastních pracovníků, dalších asi 700 lidí se podílí na těžbě uhlí prostřednictvím dodavatelských firem. Důl ČSM je jedním ze čtyř dolů společnosti OKD, jejímž vlastníkem je nizozemská společnost New World Resources N. V.

Vladislav Sobol
mluvčí, OKD, a.s.

| Autor: Vladislav Sobol | Vydáno dne 12. 04. 2009 | 1533 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server