Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 02.12.2022 do 09.12.2022

Sekce KOMENTÁŘE
08.12.2022Re: Cosplayer Hilariously Creates Low Budget Versions of Characters in Pop Cultu

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Horník

Laťka je nasazena vysoko

Hovoříme s novým předsedou Klubu přátel Hornického muzea OKD Rodanem Broskevičem.

Broskevič

Klub přátel Hornického muzea OKD pracuje už třetí měsíc pod vedením nového předsedy. Na začátku letošního roku se jím stal dosavadní místopředseda klubu, pětačtyřicetiletý horník s diplomem historika a provozně-technický náměstek Hornického muzea pod Landekem Rodan Broskevič. Jak přiznal v rozhovoru pro týdeník Horník, vztah k „černému“ řemeslu zdědil po otci a vedle basketbalu, který hraje jeho syn, se pro něj činnost v klubu stala největším koníčkem a náplní života.

Co vás vedlo k tomu, že jste přijal funkci předsedy KPHM?

Moje volba vyplynula tak nějak automaticky. Kolem klubu se točím od roku 1988, vykonával jsem v něm různé funkce, takže vím, jak klub funguje, a znám lidi, kteří ho tvoří. Navíc jsem zaměstnán v Hornickém muzeu OKD, se kterým je klub spojen silnou pupeční šňůrou. Z mého pohledu je pak nejdůležitější to, že mne práce v klubu baví a že si velice vážím lidí, kteří se v jeho činnosti angažují.V jakém stavu klub přebíráte?

Musím říct, že v činnosti klubu jednoznačně převažují klady. Svojí členskou základnou, historií a rozsahem činnosti patří k nejvýznamnějším v republice. V loňském roce oslavil 20 let své činnosti a jeho vizitkou jsou desítky odborných přednášek a množství úspěšných publikací. Zasloužil se o vznik Hornického muzea OKD, o obnovení oslav Dne horníků, svatého Prokopa a svaté Barbory. Obrovský kus práce odvedl při revitalizaci a zvelebování Národní přírodní památky Landek. Výčet úspěchů je dlouhý a poděkování za ně patří všem předsedům, kteří vedli klub přede mnou.

S jakými plány a prioritami jste přijal místo předsedy vy?

Laťka je nasazena vysoko a budu pokládat za úspěch, když se mi ji podaří udržet. Doba není příznivá, vzhledem k pokračující krizi se dá očekávat úbytek fi nančních darů. V každém případě budeme stejně jako doposud stavět na spolupráci s Hornickým muzeem OKD a Nadací Landek a spoléhat na velkorysou podporu OKD. A priority? Hodně si slibujeme od spolupráce s Vysokou školou báňskou. Nabízíme jí pomoc při zpracování seminárních nebo diplomových prací, popřípadě při výuce, a očekáváme spoluúčast při přípravě našeho zpravodaje a publikací a zajišťování přednášek. Nesmíme zapomínat na Landek. Požádali jsme o další ministerský grant a hodláme pokračovat v jeho revitalizaci. Konečně bychom rádi oživili kontakty s partnery z Polska a navázali spolupráci s polskými dodavatelskými firmami.

Přejděme na chvíli do klubové kuchyně. Na jakých projektech nyní pracujete?

Připravujeme hlavně vydání tří dalších publikací. Tou stěžejní jsou Ostravské kolonie, které navazují na Karvinské kolonie I. a II. a na které čeká velká spousta lidí. V dalším sledu chystáme knihy o zlatohorském revíru a o historii skoků přes kůži. Projektů je samozřejmě víc. Chtěli bychom například uspořádat druhý klubový šachťák. První se konal loni v rámci oslav 20. výročí založení klubu a moc se povedl. Byli bychom rádi, kdyby se z něho stala klubová tradice.

Takže nezbývá než vám popřát hodně úspěchů ve vaší nové funkci.

Děkuji. Musím ale zdůraznit, že na činnosti klubu se podílí nejen předseda, ale celá řada skvělých a obětavých lidí. Věřím, že se nikdo neurazí, když mezi nimi vyzdvihnu osobu našeho hospodáře Adolfa Konečného. To je dobrá duše celého klubu a člověk, který svým entusiasmem a optimismem dokáže nakazit i ostatní.Bohuslav Krzyžanek

| Autor: Redakce Horník | Vydáno dne 31. 03. 2009 | 2301 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Bohuslav Krzyžanek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server