Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 26.02.2021 do 05.03.2021

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

OKD

Zdar expedici na Everest

Šéf OKD Beck popřál zdar expedici zaměstnanců firmy na Everest.

Beck

Zdar horolezecké expedici zaměstnanců OKD Věslava Chrzaszcze a Milana Pěgřímka na Mount Everest popřál 26.3.2009 před polednem generální ředitel a předseda představenstva OKD Klaus-Dieter Beck. K dobru přidal pár odborných rad – sám byl totiž v mládí horolezcem, sloužil v armádě u horských střelců.

Zároveň oba horolezce nabádal k ostražitosti. „Člověk musí vědět, kde jsou jeho možnosti, berte to za dobrou radu,“ řekl jim Beck. Popřál expedici úspěch, ale nejdůležitějším podle něj je, aby se v pořádku vrátili ke svým blízkým. „A také do práce,“ dodal ředitel s úsměvem.Horolezci

Horolezci vyrazí v noci ze čtvrtku na pátek z Karviné autem do Vídně, poté letecky přes Londýn a indické Dillí do nepálského Káthmandú. Tam na ně bude čekat agent, který zajistí víza do Čínou kontrolovaného Tibetu. Vybavení dopraví do základního tábora jaci, zatímco horolezci využijí horské mikrobusy. Dále už je čeká výstup na vlastní pěst - Pěgřímek s Chraszczem nepočítají s pomocí šerpů, Everest chtějí atakovat bez použití kyslíkových přístrojů.

Expedice „Fárání na Everest“ začala před týdnem na dně těžní jámy Dolu Paskov, kde horolezci zdolali po žebřících výškový rozdíl 1156, přičemž výstup začal v hloubce 850 metrů pod hladinou moře. V případě zdárného dosažení vrcholu Everestu překonají výškový rozdíl 9698 metrů.


Související články:
Aktuální zpráva. (20.04.2009)
Aktuální zpráva. (04.04.2009)
Expedice na Everest začala (20.03.2009)
Zaměstnanci OKD na Mount Everest (16.03.2009)
| Autor: Vladislav Sobol | Vydáno dne 29. 03. 2009 | 4680 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server