Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 02.12.2022 do 09.12.2022

Sekce KOMENTÁŘE
08.12.2022Re: Cosplayer Hilariously Creates Low Budget Versions of Characters in Pop Cultu

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Horník

Hajcman v Ostravě-Dubině

Hornická vlajka pro celý kolektiv!

Hajcman

Stylově havířská pivnice Hajcman v Ostravě-Dubině chce být místem pro oslavování limitních výkonů.

www.hajcman.orio.cz

Kdo bude první? Každému kolektivu ze šachet OKD, jenž chce oslavit limitní výkon, dá pivnice Hajcman na ostravském sídlišti Dubina gratis štamprli „hornické vlajky“ pro všechny chlapy. Ne, že by to bylo kvůli nezájmu hostů, cílem je dostat správné lidi tam, kam patří.

„Proč by měli oslavovat své rekordy v nějakém kulturáku, když zde máme prostředí, na jaké jsou zvyklí,“ nechal se slyšet provozovatel Petr Varecha. I jeho otec Rudolf – ostřílený pingl, který obsluhoval i sovětského vůdce Chruščova – vzpomínal v dobrém na staré hornické dýchánky. „V jednom taxíku přijel nejprve klobouk, až ve druhém teprve havíř,“ popsal tátovy zážitky.Hajcman

Něco podobného mu prý v Hajcmanu, fungujícím od předloňského léta na sídlišti prvoplánově stavěném právě pro zaměstnance šachet, chybí. Pravda, horníci si sem zajdou a řada jich patří ke štamgastům, jenomže jsou to především ti vysloužilí. Aktivních je nyní už i na Dubině jako šafránu. Mezi nimi jsou ale i tací, kteří prohlašují, že to, co mají v robotě, nemusí vidět před sebou u piva.

Hajcman

Hajcman je totiž místem, kde havířina čiší z každého čtverečního centimetru. Včetně záchodků v černozelené barvě s reprodukcemi šachetních fotografií. Uhlí ve vozících v lokále je pravé, stojky nebudovali stolaři, ale skuteční horníci, čalounění je z fáraček, na podlaze jsou položeny koleje… Se sháněním příslušných relikvií pomáhal i Rodan Broskevič z Hornického muzea OKD.

Hajcman

Podle šéfa podniku Davida Gabriela zasedli u více než čtyř desítek dřevěných stolů s vypálenými jmény různých dolů už lidé z celé republiky. „Pro návštěvníky Ostravy havířina byla, je a bude vždy svým způsobem atrakcí,“ vysvětloval. Pražáci si ovšem nebyli schopni z jídelního lístku psaného nářečím (Svačina pro cypa, Jídlo pro štajgra, Trocha masa pro revírníka…) vybrat.


| Autor: Vladislav Sobol | Vydáno dne 11. 02. 2009 | 5349 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Radek Lukša
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server