Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 26.02.2021 do 05.03.2021

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

OKD

Inženýrské poruby: Nový pohled na dobývání

Porub

DŮL KARVINÁ - Tak trochu exkurzi do budoucnosti představují nové dobývací komplexy firmy Bucyrus, které putují na doly OKD v rámci Programu optimalizace produkce POP 2010. Na Dole Karviná pracují zatím dva a zkušenosti s nimi jsou více než dobré.

„Řekl bych, že představují generační posun nejméně o 1 stupeň,“ popisuje technický náměstek karvinsko-orlovského dolu Ivan Šrámek. „Přinášejí na důlní pracoviště novou filozofii. Jejim základem je hydraulika a elektronika, která umožňuje kontrolovat celý komplex pomocí počítače ze vzdáleného pracoviště na povrchu. Těžba tak může probíhat zcela automaticky, s minimálním zásahem lidské ruky.“Zatím byl v rámci POP 2010 vybaven jeden z lazeckých porubů, kde byla umístěna šestimetrová výztuž DBT 26/60, dobývací kombajn Eickhoff SL 500 a stěnový dopravníkem PF 6/1042. Další porub v rámci nového projektu se rozjel na závodě ČSA, s instalovanou výztuží DBT 13/31 a kombajnem Eickhoff SL 300.

Třetím pracovištěm na Dole Karviná, které bude vybaveno novou dobývací technologií z programu POP 2010, bude porub 163 104 v lazecké sloji Natan. Základ komplexu bude tvořit výztuž DBT 06/14 a pluhové zařízení pro dobývání nízkých slojí RHH-42. Jeho rozjezd – od samého začátku v plně automatizovaném režimu – je plánován na polovinu ledna.!

Bohuslav Krzyžanek                   


| Autor: Vladislav Sobol | Vydáno dne 20. 01. 2009 | 1654 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server