Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 16.09.2023 do 23.09.2023

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Horník

Spojuje je láska k tradicím

PetřkoviceSešli se ti, kterým není osud hornictví lhostejný

Posílit své pozice v boji o obnovování starých hornických tradic, při záchraně a údržbě hornických skvostů, včetně zapsání industriálních památek Ostravy do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO bylo významným tématem jednání, které se konalo 3. července v Kulturním domě v Ostravě-Petřkovicích.

Sešli se na něm v předvečer hornického svátku svatého Prokopa představitelé Nadace Landek Ostrava, Hornického muzea OKD, Klubu přátel Hornického muzea, Hornického spolku Prokop a hornicko-geologické fakulty VŠB-TU. Přítomní se shodli na tom, že pokud chtějí významněji uspět se svými snahami, musejí spojit nejen síly, ale také možnosti a autoritu organizací, spolků, klubů a institucí obdobného zaměření. Nyní se naskýtá příležitost koncentrovat veškerou tuto energii ve Sdružení hornických a hutnických spolků. Přítomni se shodli, že tak učiní. Pokud se stejně rozhodnou i ostatní kolegové z Čech, Moravy a Slezska, může vzniknout organizace s mimořádně významným postavení při jednání s místními i státními orgány při prosazování a realizaci svých myšlenek. „Ty úzce korespondují se zájmy široké veřejnosti,“ zaznělo v diskusi. “Naše činnost musí směrovat k lidem, široké veřejnosti, k jejich zájmům a potřebám.“

Tak např. přínos Nadace Landek dokumentoval na číslech předseda její správní rady Miroslav Lenart. Od roku 1998 tato nadace vedle své bohaté aktivity podpořila dění Hornického muzea OKD částkou 12 271 tisíc korun a dalšími bezmála pěti miliony podpořila činnost Klubu přátel hornického muzea.

Vedle řady zajímavých myšlenek a plánů, mezi které se řadí nová koncepce využití 30hekltarového areálu Hornického muzea OKD, patří i ta zapojit do činnosti zastánců hornických tradic mladé lidi. Především pak studenty hornicko-geologické fakulty, kteří se mohou mj. ve svých seminárních, ročníkových či diplomových pracích zabývat historií, ale také současným postavením hornictví v naší zemi.

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
| Autor: Redakce Horník | Vydáno dne 18. 07. 2008 | 1576 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: TEXT A FOTO: Josef Lys
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server