Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 02.12.2022 do 09.12.2022

Sekce KOMENTÁŘE
08.12.2022Re: Cosplayer Hilariously Creates Low Budget Versions of Characters in Pop Cultu

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Horník

Přátelé muzea OKD

   skočili do třetího desetiletí.


Týřová

Výroční schůzi KPHM obohatil u příležitosti 20. výročí historicky první klubový šachťák.OSTRAVA Blanka Týřová, ředitelka Nadace OKD, skočila mezi horníky. Stalo se tak v úterý 3. června na šachťáku Klubu přátel Hornického muzea OKD. Spolu s ní vstoupili do hornického cechu pracovník útvaru pro PR a komunikaci OKD Martin Határ a předseda správní rady velkého hornického dechového orchestru Májovák Petr Ženč.

„Je to úžasné, konečně jsem horník!,“ podělila se o svoji radost s Horníkem Blanka Týřová. „Pocházím z Mostecka a moji pradědečkové byli horníci. Takže jdu v jejich šlépějích!“

Historicky prvním šachťákem KPHM v kompresorovně Hornického muzea pod Landekem vyvrcholila slavnostní výroční schůze klubu, věnovaná 20. výročí založení organizace. Jednání se neslo v duchu uspokojení z vykonané práce a jejích výsledků.

Jen za poslední rok Klub vydal tři knižní publikace, čtyři Hornické zpravodaje, Stavovský kalendář a dvě DVD. Natočeno bylo 16 dokumentů a reportáží o celkové délce 223 minut. Klub uspořádal 36 přednášek pro své členy a dalších devět besed v domovech důchodců. Zúčastnilo se jich více než 1800 posluchačů. Podařilo se zachránit 170 exponátů z utlumovaného dolu Dukla, které budou k vidění na výstavě v havířovském kulturním domě Radost ve dnech 3. – 28. září. K úspěchům patří také výstavka Ekologie a hornická činnost v Petřvaldě, prezentace na petřvaldské spolkové výstavě, třídenní tematický zájezd do Příbrami a účast na setkání hornických měst a obcí, oslavách Dne horníků, Barborky, skocích přes kůži a dalších akcích pořádaných společností OKD a Hornickým muzeem OKD.

V průběhu roku Klub získal dalších 31 členů a jeho členská základna tak nyní čítá 401 osob.

Problémy? Především pokročilý věk většiny členů. I proto chce klub posílit své vazby na Vysokou školu báňskou-Technickou univerzitu Ostrava a získat pro svoji činnost studenty.

V průběhu jednání, které svou přítomností podpořili vedoucí odboru báňské inspekce OKD Václav Kabourek, generální ředitel společnosti Green Gas Antonín Kunz, ředitel Hornického muzea OKD Miroslav Fojtík, starostové Petřkovic a Petřvaldu Jiří Dřevjaný a Václav Holeček a další hosté, zazněla i jedna neveselá zpráva: Po čtyřech úspěšných letech chce ze zdravotních důvodů rezignovat na funkci předseda KPHM Zdeněk Dombrovský. Jeho místo zaujme dosavadní místopředseda Rodan Broskevič. K výměně stráží dojde na přelomu let 2008 a 2009.

A ještě jedna důležitá informace: Rozpočet klubu na příští rok byl schválen ve výši – žádná maličkost – 1 214 160,45 Kč.

[Akt. známka: 2,33 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
| Autor: Redakce Horník | Vydáno dne 12. 06. 2008 | 3121 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Bohuslav Krzyžanek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server