Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 02.12.2022 do 09.12.2022

Sekce KOMENTÁŘE
08.12.2022Re: Cosplayer Hilariously Creates Low Budget Versions of Characters in Pop Cultu

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Horník

Předseda ČBÚ Roman Makarius opouští úřad

Ikona českého hornictví, profesor Roman Makarius, se po jedenácti letech v čele Českého báňského úřadu (ČBÚ) rozhodla abdikovat na funkci – informoval v pondělí týdeník Euro. MakariusMakarius (70) to oznámil premiérovi Mirkovi Topolánkovi začátkem března. Z funkce a současně do důchodu odchází ke konci března.„Jsem přesvědčen, že svému nástupci předám státní báňskou správu jako konsolidovaný resort, který svoji činnost vždy vykonával jako odborný orgán v plném respektování právního řádu naší republiky a politiky vlády,“ napsal Makarius v abdikačním dopise. „Jsem připraven i po odchodu z funkce dát státním orgánům k dispozici své zkušenosti z více než padesátiletého působení v hornictví,“ uvedl.

Roman Makarius působil od roku 1961 v provozních funkcích v hornických organizacích, v roce 1977 se stal pracovníkem Státní báňské správy ČR. Předsedou ČBÚ ho jmenoval v březnu 1997 tehdejší premiér Václav Klaus.

Významným přínosem Makaria pro české hornictví je skutečnost, že báňská správa v uplynulých 20 letech přispěla ke stabilizaci celého sektoru, zejména v oblasti bezpečnosti práce a vývoje smrtelné úrazovosti. Jako uznávaný odborník na horní právo stál u zrodu nové báňské legislativy po roce 1989 a následně její harmonizace v kontextu legislativy Evropské unie. Je autorem knih o báňském záchranářství, více než pěti publikací z oboru horního práva a desítek článků a přednášek zaměřených na horní právo, bezpečnost v dolech, bezpečnostní předpisy a báňské záchranářství. V roce 1986 se stal členem Vědecké rady děkana Hornicko-geologické fakulty Vysoké školy báňské v Ostravě a od roku 1997 je členem Vědecké rady rektora Vysoké školy báňské - Technické univerzity v Ostravě. V roce 2000 byl jmenován profesorem.

Makarius je dlouhá léta považován za ústřední postavu renesance tradic hornického stavu. Navrhl a do života uvedl vyznamenání pro báňské záchranáře Záslužný záchranářský kříž a ocenění za zásluhy o české hornictví Medaile Jiřího Agricoly. Z jeho iniciativy byla založena cena za bezpečnost v hornictví Zlatý Permon.

| Autor: Redakce Horník | Vydáno dne 21. 03. 2008 | 9009 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server