Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 02.12.2022 do 09.12.2022

Sekce KOMENTÁŘE
08.12.2022Re: Cosplayer Hilariously Creates Low Budget Versions of Characters in Pop Cultu

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Zábava

Josefek

Svátek Josefa dobře znal a ctil směnmistr, po ostravsku šichtmajster Josef Paš. Jeho pracovním úkolem bylo řídit práci štajgrů. V zápisníčku měl u každého jména uvedeno datum narození a kdy má svátek. Paš den předem vždy oslavence lehce upozornil, „co je jeho povinností“. A den před svátkem a narozeninami se zmíněný Josefek objevoval ve štajgrovně a už ve dveřích šibalsky blýskal očima, aby připomenul, co se sluší a patří.

Jedním z těch, které musel Josefek upozorňovat dvakrát, někdy třikrát, byl protipožární technik Vláďa Fikáček. Kroutil se jako had, ale nakonec půllitrovku modré vodky za 28,50 ráno donesl. V kanceláři, kde seděl požární technik a zástupce vedoucího větrání, byl v otvoru po malém okénku vybudovaný nenápadný úkryt, za hřbety šanonů byl minibar. V něm skleničky – hořčičáky, pivo Ostravar a někdy i láhev čertovské vody. Vláďa Fikáček, který měl narozeniny, tam schoval svoji vodku pro šéfa.

Z knihy Příbramské a jiné hornické historky

příhody z Ostravy vypráví Ing. Josef VrabecJenže v nestřežené chvíli dva vykukové – chachaři zaměnili láhev s vodkou. Láhev vypadala stejně, ale obsah byl jiný. Josefek, drobný a s pleší po celé hlavě, připomínal nadporučíka Duba ve filmu Švejk.

Po zamčení dveří kanceláře č. 17 začal slavnostní akt. Když ale šichtmajstr do sebe kopnul štamprle, vyprsknul, jako by se napil močůvky, zakoulel očima a zařval: „To jsem v životě nezažil, nabídnout nadřízenému místo kvitu vodu!“

Marně se lakomý Vláďa Fikáček dušoval, že opravdu koupil vodku, ale že ji někdo vyměnil. Josefek si to nenechal vysvětlit a oslavence Fikáčka to stálo 10 % z prémií.

Související články:
Nepovedené šmírování (17.05.2008)
Vylepšená svačina (20.04.2008)
Dispečink na Cingru (12.04.2008)
Havíř a kapelník Josef Slivka (06.04.2008)
Bulači (29.03.2008)
Na záchrance (15.03.2008)
Příbramské a jiné hornické historky (16.12.2007)
[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
| Autor: Otto Hejnic DIAMO | Vydáno dne 19. 03. 2008 | 3619 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server