Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 11.12.2018 do 18.12.2018

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2016
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Informace

Odešel náš kamarád...

Dne 27.prosince 2007 náhle opustil naše řady dlouholetý báňský odborník Ing.Viktor Vrtal. Rozloučili jsme se s ním v sobotu 5.ledna 2008 v kostele v Ostravě Zábřehu.

Narodil se 16.1.1932 a své mládí prožil v početné rodině na Českomoravské vysočině. V roce 1947 nastoupil do učení za horníka na tehdejším Dole Generál Svoboda v Ostravě Přívoze. Po vyučení se dále vzdělával a v roce 1957 ukončil studium na Vysoké škole politických a hospodářských věd Praze. Celý svůj život zasvětil hornictví a dlouhá léta až do důchodu pracoval na Báňských projektech v Ostravě. Mezi hornickou veřejností je známa jeho publikační činnost ekonomického zaměření v odborném tisku i jeho občanské aktivity.

My, horničtí vyučenci, jsme si vážili jeho kamarádské a dobrosrdečné povahy. Vždy iniciativně a obětavě pomáhal při organizování srazu vyučenců na Landeku a také se pravidelně zúčastňoval akcí našeho Klubu přátel hornického muzea. Dovedl poradit, pomoci, povzbudit i pobavit. Ještě 4.prosince byl na Barborku na Landeku mezi námi.

Zdař Bůh

Za vyučence a kamarády z Klubu přátel hornického muzea

Josef Vilím
[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 18. 02. 2008 | 1031 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server