Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 02.12.2022 do 09.12.2022

Sekce KOMENTÁŘE
08.12.2022Re: Cosplayer Hilariously Creates Low Budget Versions of Characters in Pop Cultu

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Horník

Čilá aktivita Nadace Landek

Hodlají zachovat trend své podpory hornické historie.

Jak už jsme vás informovali, v závěru roku se v Hornickém muzeu OKD sešla správní a dozorčí rada Nadace Landek na svém 113. zasedání (Horník č. 51 „Podporují hornické tradice“).V průběhu jednání bylo konstatováno, že se v uplynulém roce podařilo splnit nadační program 2007. Nadace, která podporuje především hornické tradice, přispěla na realizaci 28 projektů částkou přesahující 1,8 mil. korun. Mezi ty významnější patří vizualizace národní kulturní památky dolu Hlubina. Vizualizace by měla přispět k zápisu této lokality do seznamu UNESCO. Podpořeno bylo vydání loňského stavovského kalendáře perokreseb těžních věží od Stanislava Vopaska, nebo také další vydání nejstarší komplexní učebnice báňských věd sepsané v 16. století Jiřím Agricolou pod názvem „Dvanáct knih o hornictví a hutnictví“. Nadace Landek byla rovněž oporou Hornického muzea OKD a Klubu přátel Hornického muzea, které letos oslaví 20. výročí svého vzniku. Podpořila rovněž několik kulturních akcí a zasloužila se o instalaci pamětní desky zakladateli Hornického muzea a dlouholetému předsedovi Nadace Landek Stanislavu Vopaskovi.

V letošním roce Nadace Landek hodlá zachovat trend své podpory hornické historie. V rámci nadačního programu ve výběrových řízeních již odsouhlasila 14 projektů s podporou 1,6 mil. Kč. Další budou schvalovány koncem března. Už dnes je jasné, že opět vyjde kalendář perokreseb Těžní věže a také další vydání publikace „Landek, svědek dávné minulosti“, mj. také v němčině a angličtině. Podpořeny budou akce v rámci 20. výročí vzniku Klubu přátel Hornického muzea.

| Autor: Redakce Horník | Vydáno dne 05. 01. 2008 | 1550 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server