Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 02.12.2022 do 09.12.2022

Sekce KOMENTÁŘE
08.12.2022Re: Cosplayer Hilariously Creates Low Budget Versions of Characters in Pop Cultu

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Horník

Hornictví zná svůj ortel

NĚMECKO -Spolková vláda kancléřky Angely Merkelové schválila ve středu 8. srpna pravidla pro postupný útlum těžby černého uhlí v Německu do roku 2018. V současné době sedm hlubinných dolů v Porýní-Westfálsku a jeden důl v Sársku těží ročně kolem 25 milionů tun černého uhlí. Hornictví stále zaměstnává asi 35 tisíc lidí.

Strany vládní koalice CDU/CSU a SPD se již dříve dohodly s odbory, spolkovými zeměmi a koncernem Ruhrkohle AG (RAG) na pravidlech útlumu a sociálního zajištění zaměstnanců, kteří ztratí práci.

Celkové náklady na likvidaci německého černouhelného hornictví mají dosáhnout téměř 22 miliard eur (přes 600 miliard Kč), přičemž 15,6 miliardy půjde ze spolkové kasy. Mnohé ekonomické propočty přitom poukazovaly na to, že udržení těžby uhlí je při subvencích státu (2,6 mld. eur ročně) levnější než platby sociálních dávek jak nezaměstnaným horníkům, tak zhruba čtyřnásobku pracovníků, kteří hornictví poskytují výrobky a služby. Dovážené uhlí ze zámoří (USA a Austrálie) je ale o polovinu levnější než cena domácího černého uhlí.

Vládní projekt musí ještě schválit německý parlament, což se zdá být formalitou. Vláda kancléřky Merkelové ujišťuje, že nedojde k hromadnému propouštění a že horníci odejdou do předčasných důchodů nebo budou mít možnost rekvalifikace. Hornictví má v Německu bohatou tradici. Po dvě století zásobovalo zemi energetickou a koksárenskou surovinou a po druhé světové válce přivedlo stát k hospodářské prosperitě.

[Akt. známka: 1,50 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
| Autor: Redakce Horník | Vydáno dne 30. 08. 2007 | 4377 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Lubomír Hájek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server