Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 02.12.2022 do 09.12.2022

Sekce KOMENTÁŘE
08.12.2022Re: Cosplayer Hilariously Creates Low Budget Versions of Characters in Pop Cultu

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Horník

Hornický čtyřzápřah táhne i čtyřlístek

Výroční setkání zástupců muzea OKD, klubu přátel, nadace a spolku Prokop HORNICKÉ MUZEUM

V prvním červencovém týdnu se u příležitosti svátku patrona horníků svatého Prokopa setkali v harendě Barborka zástupci čtyř organizací, které sehrávají klíčovou roli při propagování tradic hornictví a ochraně jeho památek a tradic nejen v ostravsko-karvinském revíru, ale i v jiných regionech naší země.

Asi nikoho z pravidelných čtenářů Horníka nepřekvapí, když prozradíme, že pod Landek dorazili členové správní a dozorčí rady Nadace Landek, představitelé hornického spolku Prokop, Klubu přátel Hornického muzea a samozřejmě také domácí manažeři Hornického muzea OKD. Poprvé se koordinační porada konala přesně před rokem, na popud proslulého zakladatele muzea Stanislava Vopaska. Ten kdysi přišel s podobenstvím k tradičnímu ruskému koňskému zápřahu, když hovořil o „Landecké trojce“ (muzeum, klub, nadace). Jak je vidět, čtyřspřeží garantuje větší sílu i tah „na branku“. Cíl schůzky v podobně reprezentativním složení byl nasnadě. Vzájemně se informovat o činnosti institucí, vyměnit si zkušenosti a přicházet s novými náměty pro další práci. Po informativní části, v níž proběhlo bilancování aktivit jednotlivých subjektů, dostali horničtí historici prostor k diskusi. Téměř dvacítka příspěvků potvrdila, že na poli ochrany industriálních památek, při pořádání hornických akcí a jejich popularizaci, v publikační činnosti a dalších oblastech je stále hodně nevyřešených otázek a restů.

K palčivým problémům například patří situace kolem čtyřlístku ostravských industriálních památek a snahy o zapsání do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Asi není žádným tajemstvím, že ve hře jsou Dolní Vítkovice s vysokými pecemi, koksovnou a Dolem Hlubina, doly Petr Cingr, Vrbice a vrch Landek s Dolem Anselm. Ani to, že největšími propagátory úsilí o zviditelnění zmíněných industriálních skvostů jsou od počátku horničtí historici. Podle předsedy dozorčí rady Nadace Landek a ostravského zastupitele Pavla Hamzy se do věci nyní aktivněji vložila rada města, která dalšími kroky pověřila komisi pro kulturu a muzejnictví magistrátu.

Při jednání v Barborce se hovořilo také o tom, že prioritou Nadace Landek zůstává podpora projektů zaměřených na rozvoj Hornického muzea OKD a publikační činnost jeho klubu přátel, v příštím roce již dvacetiletého. Jak potvrdil předseda KP HM Zdeněk Dombrovský, několik akcí, včetně odborného semináře, bude zaměřeno právě na toto významné výročí.

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 06. 08. 2007 | 1440 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: HORNÍK
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server