Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 02.12.2022 do 09.12.2022

Sekce KOMENTÁŘE
08.12.2022Re: Cosplayer Hilariously Creates Low Budget Versions of Characters in Pop Cultu

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Horník

Stalo se v revíru

HBZS Čtvrtletník OKD, Hlavní báňské záchranné stanice Ostrava Záchranář ve svém úvodníku píše o únorovém výjezdu pohotovosti k zavalenému

pracovníkovi v podzemí Dolu ČSA. Zpráva Jaroslava Provázka zdůrazňuje úspěšné použití speciálního vybavení pro zmáhání závalu, včetně mobilní záchranářské soupravy pro řezání plamenem. Pracovník, který utrpěl zlomeninu nohy, byl 2 hod. 22 min. od nahlášení události ze závalu vyproštěn.

V obsahu dále najdeme článek Jaroslava Španihela o účasti báňských záchranářů při cvičení složek Integrovaného záchranného systému v Dolních Vítkovicích, hodnocení stavu bezpečnosti práce a provozu otištěné v Hornické ročence 2006, vzpomínku Petra Fastra na smutné výročí výbuchu metanu a uhelného prachu na Dole ČSA, při kterém v březnu 1977 zahynulo 31 horníků. Záchranář dále otiskuje informace Aloise Adamuse z VŠB-TUO o světové těžbě uhlí a obchodu v roce 2005 vybrané z ročenky Coal Information, vydávané Mezinárodní energetickou agenturou IEA.

Smrtelný úraz
DŮL ČSA Ve čtvrtek 26. července se na Dole ČSA (překop č. 1950) stal smrtelný pracovní úraz důlního elektromontéra. Při opravě signalizace hrázových dveří došlo při jejich otevření k přiražení postiženého k boku důlního díla. Příčinu smrtelného pracovního úrazu šetří komise složená ze zástupců Obvodního báňského úřadu v Ostravě, OS PHGN, MPO a vedení Dolu ČSA.

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 08. 08. 2007 | 1974 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: HORNÍK
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server