Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 02.12.2022 do 09.12.2022

Sekce KOMENTÁŘE
08.12.2022Re: Cosplayer Hilariously Creates Low Budget Versions of Characters in Pop Cultu

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Horník

Důl Darkov realizuje nejrozsáhlejší rekultivační akce v revíru

DŮL DARKOV Rekultivace území v dobývacích prostorech Dolu Darkov v Karviné představuje dlouhodobý pojem. Při přípravě asanačně-rekultivačních akcí klademe velký důraz na to, aby plochy po ukončení prací plnily svou funkci a byly přirozeně začleněny do krajiny.

Rekultivovaná území velice rychle a často i bez přičinění člověka osidlují živočichové, mnohdy vzácné a chráněné druhy, a rostliny. Jde zároveň o to, aby nově získané plochy byly co nejrychleji využity pro příměstskou rekreaci a sportovní aktivity obyvatel Karviné a okolí. Důl Darkov realizuje plošně a komplexně nejrozsáhlejší rekultivační akce v rámci celého OKD, a. s.

Z řady rekultivačních akcí uvádíme tři nejvýznamnější:

Rekultivace území Darkov 1. etapa
Ploše o rozloze 145 hektarů se na Karvinsku neřekne jinak než Darkovské moře. Rekultivačním cílem je vytvoření vodní nádrže, obklopené loukami a lesními porosty. Celá oblast má být protkána sítí rekreačních stezek. Na velké části této rekultivace jsou ukončeny technické práce, což umožňuje Karvinským tuto lokalitu již dnes hojně navštěvovat za účelem rybaření, plavání nebo cykloturistiky.

Rekultivace území Lipiny 1.etapa
Na území o rozloze 55 hektarů byly technické práce ukončeny zhruba před třemi roky. Již „zelené“ plochy se budou dále zatravňovat a zpřístupňovat cestami a stezkami. Město Karviná zde počítá s vybudováním golfového hřiště.

Rekultivace údolí Karvinského potoka
Plocha A má rozlohu kolem 20 hektarů. Práce začaly již před lety opravou „šikmého“ kostela sv. Petra z Alcantary. Následně pokračovaly zřízením přístupových cest a chodníků, až po vlastní rekultivaci okolí, včetně starého odvalu. Původní záměr počítající s celoplošným zalesněním byl zaměněn za roztroušenou krajinnou zeleň. Šlo totiž o to, vyzdvihnout místní raritu, kterou je kostel ovlivněný důsledky stoleté těžby uhlí, a památkově chráněné těžní věže a budovy bývalého Dolu Gabriela.

Jana Theodosisová, technik důlních škod Dolu Darkov

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 29. 07. 2007 | 4797 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server