Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 31.07.2020 do 07.08.2020

Sekce KOMENTÁŘE
04.08.2020Nike Cortez

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Horník

Domeček provoněný vaječinou

Senioři z Dolu František ctí nejen hornické tradice

Nejen tradiční havířské svátky – zářijový Den horníků a prosincovou Barborku, ale také významné historické události si rádi připomínají členové a příznivci klubu hornických důchodců (KHD) Dolu František z Horní Suché. Poté co srdnatě, ale nakonec přece jen marně bojovali o „svůj“ Kulturní dům Dolu Prezident Gottwald, jsou už pár let pevně usazeni ve svém „domečku“ jen kousek od centra obce. Tady si první červnový čtvrtek připomněli Svatodušní svátky. Jak jinak, než smažením vaječiny. Účastníky akce přivítal předseda KHD Roman Konopka. Nejen ty, kteří zcela zaplnili sál, ale také osazenstvo laviček v příjemném stínu zahrady. Mezi hornosušské seniory zavítali milí hosté, předseda Koordinačního výboru důchodců OKD Karel Bajtek a předseda havířovské pobočky Klubu přátel Hornického muzea.

Kolektiv obětavých kuchařek měl brzy hotovo hlavní menu dne: voňavou vaječinu na křupavých krajíčcích chleba. Jen pro zajímavost, na přípravu chutné krmě „padlo“ na tři sta vajec a osm bochníků. Kdo měl dobrý apetit, mohl si přidat grilovanou klobásu. Jen se „zaprášilo“ po zákusku ve formě domácích koláčků. Také jich se snědlo úctyhodných čtyři sta. Horničtí senioři z Františku a jejich hosté se dobře bavili až do večerních hodin. Zvláště, když k dobré pohodě přispěl muzikant a zpěvák Ota Hrabiec.

| Autor: Redakce Horník | Vydáno dne 13. 06. 2007 | 1408 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server