Kroužek krojovaných z Františku

Autor: Redakce Horník <josef.lys(at)okd.cz>, Téma: Horník, Vydáno dne: 21. 06. 2012

má svoji internetovou stránku

KKH František

Kroužek krojovaných horníků z bývalého Dolu František v Horní Suché drží krok s dobou. Svědčí o tom i internetová stránka, která vznikla počátkem tohoto roku na adrese www.khfrantisek.webnode.cz. Přináší řádky z historie kroužku, kontakty, zprávy o činnosti, bohaté fotogalerie, ale také přehledný kalendář akcí hornosušského a dalších kroužků krojovaných horníků v regionu.

Tvůrcem stránky i jejím správcem je člen výboru KKH František a důlní lokomotivář z Dolu ČSM Rostislav Grim. „Chtěl jsem touto formou pomoci kroužku se zviditelnit a ukázat, že je aktivní, i když jeho šachta už neexistuje,“ vysvětlil svoji iniciativu. Přestože stránka existuje krátce, slaví už první úspěchy. Právě jejím prostřednictvím se na kroužek obrátily karvinské mažoretky Michelle s pozvánkou na účast při seminále Mistrovství ČR skupin, které se konalo ve druhé polovině května v Karviné.

KKH František„Samozřejmě nás to potěšilo,“ přiznal Grim. Snadno pochopitelnou radost pak má i z odkazů na stránku jeho kroužku, které umístily na svých webech obce Horní Suchá a také Hnojník, kde bydlí. „Je to tak trochu dar našeho pana starosty. Hnojník sice není přímo hornická obec, ale i tam žije řada havířů,“ usmívá se Rostislav Grim.

Bohuslav Krzyžanek