Hodnocení činnosti KPHMO pobočka v Havířově za rok 2009

Autor: administrator <info(at)hornicky-klub.info>, Téma: Pobočka Havířov, Vydáno dne: 23. 01. 2010

Havířov

Naše činnost pokračovala třetím rokem tradičně pravidelnými měsíčními besedami v loutkovém sále Kulturního domu P.Bezruče v Havířově ve spolupráci s Městským kulturním střediskem.

Témata besed byla rozličná , od hornických – POP 2010 modernizace důlních technologií, Vzpomínky na fárání v Afganistanu a Hornické muzeum OKD Landek, přes zdravotní – Stomatologie, Laserové operace očních vad a Operace kloubů-ortopedie až po koníčky – Numismatika, Historie cimbálové muziky Technik a Výroba aut Hyunday. Účast na besedách se pohybovala od 40ti do 70ti účastníků. Besedy tradičně pokračovali důkladným“rozborem „ v přilehlé kavárně.

    V květnu členové klubu zajeli na exkurzi do Nošovic, jednak se podívat na výrobu Hyundajů a následně to spláchli Radegastem při exkurzi do pivovaru.

Členská základna se v průběhu roku rozrostla na 111 členů, s tím že po vyhodnocení placení členských příspěvků jsme ukončili k 1.lednu 2010 členství šesti členům pro nezájem o naši činnost.

V letošním roce budeme pokračovat tradičně ale zpestříme si činnost o výstavu v průběhu září na téma Život na šachtě a v hornických koloniích ve výstavní síni Kulturního domu Radost v Havířově. Chceme tím občanům města a našim radním připomenout hornickou historii Havířova.

Současně tímto děkuji za aktivní přístup členům výboru.

Zpracoval : Ing.Vincenec Jan předseda pobočky